Închide meniul

Reacția lui MIrel Rădoi, după ce Edi Iordănescu a plecat de la FCSB: “E prietenul meu, ar fi avut o șansă mare la titlu!” Ce a spus despre revenirea în Liga 1

Antena Sport Publicat: 14 noiembrie 2021, 21:39

Comentarii
Reacția lui MIrel Rădoi, după ce Edi Iordănescu a plecat de la FCSB: E prietenul meu, ar fi avut o șansă mare la titlu! Ce a spus despre revenirea în Liga 1

Profimediaimages

Edi Iordănescu a plecat de la FCSB! După mai multe contre cu patronul Gigi Becali, antrenorul a decis să îşi rezilieze contractul cu vicecampioana şi să plece în plin sezon. În aceeași zi, și Mirel Rădoi a anunțat că pleacă de la națională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Reacția lui MIrel Rădoi, după ce Edi Iordănescu a plecat de la FCSB

“În momentul în care ai un contract, dacă nu îi convine cuiva de tine, ţi-ai făcut bagajul şi ai plecat. E prietenul meu şi eu zic că FCSB ar fi avut o şansă mare la titlu cu el. Cât timp voi avea o ofertă din Liga 1, serioasă, o voi lua în calcul“, a spus Mirel Rădoi.

Edi Iordănescu a plecat de la FCSB! Prima reacţie a lui Gigi Becali

Edi Iordănescu nu a mai suportat imixtiunile şi criticile lui Gigi Becali şi s-a decis să plece de la FCSB. Anntrenorul părăseşte vicecampioana după 12 partide: 8 victorii, 2 egaluri, 2 înfrângeri.

Astfel, Edi Iordănescu și Gigi Becali au ajuns la un acord pentru rezilierea de comun acord a contractului. Chiar patronul Gigi Becali a fost cel care a dat toate detaliile. „Da. Este adevărat. Ne-am despărţit. Nu ştiu nici eu de ce s-a ajuns aici. Nu m-a mai surprins nici pe mine acum. M-a surprins când a dat aia pe facebook. Nu tată, banii la timp. Nicio clauză de reziliere. A zis şi el. Nu cred că voia aşa ceva.

Nu am pe nimeni pregătit, de unde să ştiu. De la el a venit decizia cu plecarea. Nu i-a convenit că i-am spus că nu joacă echipa nimic. A copnsiderat că îl lezează. Ce să mai spună jucătorii acum”, a dezvăluit patronul celor de la FCSB, în exclusivitate pentru Antenasport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08
Adrian Mihalcea, afectat deși a învins în premieră FCSB: „M-a dat peste cap”
0:02
Elias Charalambous a făcut praf arbitrajul, după 0-3 cu UTA: „Poate dacă îi rupea dinții se dădea fault”
0:00
“3 puncte” Gigi Becali nu s-a dezminţit înainte de derby-ul cu Dinamo! Patronul FCSB a luat o decizie radicală
23:50 3 dec.
Inter – Venezia 5-1. Echipa lui Chivu şi-a “zdrobit” adversara şi s-a calificat în sferturile Cupei Italiei
23:44 3 dec.
Căpitanul de la Arad al FCSB-ului, concluzii după eșecul dureros cu UTA: „Trebuie să punem capul în pământ”
23:38 3 dec.
Uluitor! Ce putea să facă jucătoarea lăsată acasă de Ovidiu Mihăilă, în timp ce România juca “finala” cu Ungaria
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 3 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 4 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 5 De ce nu a mers Ion Țiriac la înmormântarea bunului său prieten. Ilie Năstase a fost “mandatat” să-i ţină locul 6 UTA – FCSB 3-0, în Cupa României. Campioana României, surclasată de echipa lui Adrian Mihalcea la Arad
Citește și