Viorel Cataramă a mers, joi, în localitatea Bărbulești, din județul Ialomița, unde sunt peste 70 de cazuri de coronavirus. Omul de afaceri anunțase că intenționează să se infecteze cu coronavirus.
Parchetul Judecătoriei din Ialomița a deschis dosar penal pe numele fostului candidat la alegerile prezidențiale.
„În data de 08.05.2020, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni a înregistrat un dosar penal având ca obiect infracțiunea de zădărnicire a combaterii bolilor, faptă prevăzută și pedepsită de art. 352 C.p. În fapt, în data de 08.05.2020, organul de cercetare penală din cadrul S.I.C. – I.P.J. Ialomița s-a sesizat din oficiu cu privire la faptul că – în data de 07.05.2020 – o persoană de sex masculin (V.C.) s-a deplasat în comuna Bărbulești, județul Ialomița și s-a îmbrățișat cu un bărbat bolnav de COVID – 19”, se arată într-un comunicat remis de Parchetul de pe lângă Judecătoria Ialomița.
Viorel Cataramă a reacționat după anunțul procurorilor
În replică, Viorel Cataramă a spus că nu există niciun motiv pentru a fi deschis undosar penal pe numele său.
”Nu există niciun motit pentru deschiderea unui dosar penal. Nu am încălcat nicio lege și am făcut acest lucru pentru a demonstra că măsurile luate de autorități sunt incorecte. Gestul meu este gestul unui patriot care este dispus să-și dea viața pentru țara lui”, a spus Viorel Cataramă, conform Mediafax.
- Viorel Cataramă a decis să se autoinfecteze cu coronavirus
- Cataramă a fost într-o localitate aflată în carantină
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Răzvan Lucescu își negociază plecarea de la PAOK. Cu ce club din Turcia a bătut palma
- Edi Iordănescu, deturnat de la CFR Cluj? Ce ofertă fabuloasă a primit fostul selecționer
- Scandal imens! Un bărbat ar fi bătut o fotbalistă după ce a intrat peste colegele ei când se schimbau în vestiar
- Patronul din Liga 1 și-a dat antrenorul afară și i-a plătit 800.000 de euro!
- “Ne vom aminti de golul ăsta”. Panduru se “înclină” în fața lui Tavi Popescu după reușita din FCSB – Botoșani

































