Real Madrid e pe deficit! Ce sumă uriașă au pierdut spaniolii după plecarea unui jucător spre Premier League

Gal Dorin Publicat: 6 septembrie 2020, 15:29

Comentarii
Real Madrid e pe deficit! Ce sumă uriașă au pierdut spaniolii după plecarea unui jucător spre Premier League

Jucătorii lui Real Madrid în timpul unui meci din La Liga

”Los Blancos” nu au făcut însă o afacere prea bună. Conform Skysports, aceștia l-au vândut pe Rodriguez în schimbul a 25 de milioane de euro, sumă de trei ori mai mică decât cea cu care l-au cumpărat în urmă cu șase ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Real Madrid, pe minus cu 50 de milioane de euro după vânzarea lui James Rodriguez

Clubul spaniol l-a cumpărat pe mijlocașul ofensiv columbian după prestațiile superbe de la Campionatul Mondial din Brazilia pentru consistenta sumă de 75 de milioane de euro, cu 50 de milioane mai puțin decât va încasa acum de la Everton.

Totuși, madrilenii au mai amortizat o parte din suma de transfer cu ajutorul lui Bayern Munchen, care a plătit 13 milioane de euro pentru a-l împrumuta în 2017 pe James Rodriguez pentru două sezoane.

Jucătorului i-a expirat împrumutul în vara anului trecut și s-a întors la trupa lui Zidane, însă nu a reușit să prindă decât 14 meciuri oficiale. Rodriguez a reușit un gol și două pase decisive în sezonul trecut.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05 10 apr.

FotoMircea Lucescu va fi înmormântat vineri. Programul funeraliilor fostului selecţioner al României

23:59

UPDATEDezastru pentru Istvan Kovacs! Spaniolii anunţă că UEFA a decis să-l excludă din Liga Campionilor

23:55

Şahtior – AZ Alkmaar 3-0, cu Ahmetov în tribune. Raţiu l-a învins la scor pe Răzvan Marin. Rezultatele zilei

23:53

Freiburg – Celta Vigo 3-0. Ionuț Radu și colegii săi, umiliți în turul sferturilor de finală Europa League

23:50

VIDEOOmagiu superb în București pentru Mircea Lucescu: “De la km. 0 al României spre toată lumea fotbalului”

23:20

FotoPremieră după 12 ani! Decizia luată de miliardarul Ahmetov după ce i-a adus un ultim omagiu lui Mircea Lucescu

1 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 2 VIDEOCine este turcul care i-a pupat mâna lui Răzvan Lucescu lângă sicriul lui Mircea Lucescu 3 Gestul de neînțeles al lui Șahtior Donețk la primul meci după moartea lui Mircea Lucescu. Cum s-au prezentat fanii 4 VIDEO & FOTORămas-bun, Mircea Lucescu! 15.000 de oameni i-au adus un omagiu fostului selecţioner. Ahmetov: “O mare tragedie” 5 Reacţia grecilor după ce l-au văzut pe Răzvan Lucescu plângând pe Arena Naţională 6 VIDEOMesaj sfâşietor de la Răzvan Lucescu pentru Anghel şi Edi Iordănescu: “Ne-a luat pe amândoi de mână”
Citește și