Riccardo Piscitelli a refuzat-o pe FCSB pentru a juca la fosta echipă a lui Cristiano Ronaldo. Cu cine a bătut palma fostul dinamovist

Antena Sport Publicat: 16 iulie 2020, 5:10

Comentarii
Riccardo Piscitelli a refuzat-o pe FCSB pentru a juca la fosta echipă a lui Cristiano Ronaldo. Cu cine a bătut palma fostul dinamovist

Riccardo Piscitelli a semnat cu Nacional Funchal

Portarul de 26 de ani nu a stat mult pe gânduri şi a acceptat oferta echipei care tocmai a promovat în prima ligă a Portugaliei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Riccardo Piscitelli s-a înţeles cu Nacional Funchal

Conform sport.ro, Piscitelli a semnat deja cu gruparea care l-a lansat în fotbalul mare pe Cristiano Ronaldo. Dacă lotul nu va suferi modificări importante, jucătorul de 26 de ani va fi cel mai valoros jucător al lui Funchal. Fostul dinamovist are o cotă de piaţă de 475.000 de euro.

Piscitelli a încasat 40 de goluri în cele 27 de meciuri disputate în tricoul lui Dinamo, în acest sezon. Chiar dacă ajunsese rezerva lui Straton, italianul era favoritul lui Prunea.

"Eu sper ca Dinamo să rămână în Liga 1, dar acolo e o problemă foarte mare. E vorba de dispariția lui Piscitelli, era în primii 3 portari din România. Eu nu știu cum a plecat liber de contract, el mai avea contract 3 ani. Dacă se accidentează Straton vă dați seama în ce situație e echipa asta?

Am vorbit cu Piscitelli, a plecat din cauza problemelor financiare, a vrut să plece din decembrie din cauza restanțelor foarte mari, de 4-5 luni", a spus fostul preşedinte al câinilor.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:02

FotoGică Hagi, în tribune la meciul FCSB-ului! Cum a fost surprins noul selecţioner al României

21:55

Gestul făcut de Lucian Filip la FCSB – Petrolul, primul meci după plecarea lui Mirel Rădoi

21:36

LIVE TEXTFCSB – Petrolul 3-0. Campioana, spectacol pe Arena Națională! A marcat și Darius Olaru

21:32

Tavi Popescu, primul gol după 354 de zile! Când marcase ultima oară

21:25

VideoJurnal Antena Sport | Joacă mai cu foc pe rock

21:22

VideoJurnal Antena Sport | Alegeri cu perdea

1 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 2 Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj 3 „Acord total!” Conducerea lui Inter îi face toate poftele! Lovitură de proporții pentru Chivu 4 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 5 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 6 Dinamo, gata să forţeze pentru primul transfer al verii. Ţinta stabilită de Zeljko Kopic
Citește și