România – Germania | Dezvăluiri uluitoare făcute de Max Nicu despre jucătorii naţionalei: "Aveau vin roșu sau 3-4 beri". Cum l-a ironizat Adi Mutu

Antena Sport Publicat: 28 martie 2021, 14:33

Comentarii
România – Germania | Dezvăluiri uluitoare făcute de Max Nicu despre jucătorii naţionalei: "Aveau vin roșu sau 3-4 beri". Cum l-a ironizat Adi Mutu

Dezvăluirile lui Max Nicu despre Adi Mutu şi despre echipa naţională a României

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Max Nicu, fostul fotbalist al României, a făcut declaraţii inedite despre perioadă în care a îmbrăcat tricoul echipei naţionale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Max Nicu: "După antrenament, toți erau cu berea în mână"

"Mereu îmi spuneau 'Neamțul' acolo. Poate chiar eram. Când eram anunțați că cina se servește la 6 PM, eram la masă la cel târziu 5:55. Uneori, eram singur acolo. Nimeni altcineva nu ajungea până la 6:10, 6:15. 

Unul dintre jucători a intrat și a spus: 'Nu îmi place mâncarea', și a comandat bacon și ouă prăjite. După antrenament, toți erau cu berea în mână, iar în serile dinaintea zilelor de meci mereu aveau vin roșu sau 3-4 beri. Mi s-a părut destul de cool, dar în cele din urmă nu eram foarte confortabil", a povestit Max Nicu, pentru Der Tagesspiegel

Mesajul lui Adi Mutu pentru Max Nicu

Născut în Germania, Maximilian Nicu (38 de ani) a jucat trei meciuri pentru România în 2009. El nu uită cum a fost ironizat de actualul selecţioner al României U21.

Reclamă
Reclamă

"Adrian Mutu, marea vedetă pe atunci, m-a întrebat: 'Ce faci aici? Toată lumea vrea să plece din țară și tu vii?' Altul s-a ridicat, a imitat o mustață ca cea a lui Hitler cu degetele și făcea glume. Pur și simplu nu știau că ăsta este un subiect tabu pentru noi (n.r. – germanii)”, a declarat fostul fotbalist al naţionaleiu. 

Retras din activitate, Nicu a rămas însă cu amintiri grozave din perioada în care a jucat pentru România.

"Echipa națională era foarte cool. Există câțiva ciudați peste tot, dar cei mai mulți au fost foarte OK cu mine. Și calitatea pe care o avea echipa ar fi trebuit să fie suficientă pentru un turneu final, dar exista prea multă neliniște. Prea multe scandaluri și din exterior", a mai spus Nicu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:41

Adevăratul motiv pentru care Lionel Messi a fost rezervă în meciul cu Iordania! Ce a spus selecționerul Argentinei

10:36

“Banii vorbesc”! Selecţionerul care a distrus ideea de Campionat Mondial cu 48 de echipe

10:28

Primul nume uriaş care ar putea lipsi în faza şaisprezecimilor Campionatului Mondial 2026

10:18

Africa de Sud – Canada LIVE VIDEO (22:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Primul duel din șaisprezecimi

9:37

VideoCât ghinion să ai? Selecţionata care a fost eliminată de la Campionatul Mondial, fără înfrângere. Finalul a fost groaznic

9:35

Fără Denis Drăguș! Acesta e atacantul pe care Gigi Becali dorește să-l aducă la FCSB. A marcat de 13 ori sezonul trecut

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și