România U21 – Ungaria U21 | Penalty clar neacordat tricolorilor. Decizia uluitoare a arbitrului, după ce i-a lăsat pe maghiari în 10 jucători

Antena Sport Publicat: 27 martie 2021, 17:33

profimediaimages

România U21, arbitraj de coşmar în meciul cu Ungaria U21

Arbitrul belgian, Lawrence Visser, l-a eliminat pe Adrian Szoke înainte de pauză, pentru al doilea cartonaş galben.

România U21 – Ungaria U21 | Penalty clar neacordat tricolorilor

Visser a şocat însă în repriza secundă. El nu a acordat un penalty clar pentru România. Boboc a fost faultat în careu. Tricolorii au protestat vehement. Arbitrul a ascultat ce i-a spus unul dintre asistenţi, apoi a dictat reluarea jocului cu o repunere din colţul careului mic pentru maghiari.

Visser ne-a dezavantajat şi la faza golului marcat de gazdele turneului final. Kiss l-a faultat pe Haruţ, înainte ca Csonka să înscrie în minutul 57.

Marius Marin va rata meciul cu Germania

Arbitrul belgian l-a avertizat în prima parte pe Marius Marin, care mai avea un cartonaş galben din meciul cu Olanda şi va rata duelul decisiv cu Germania.

Căpitanul României a fost implicat într-o fază încinsă în careul nostru, în minutul 6. El l-a ţinut cu braţul de gât pe unul dintre jucătorii Ungariei U21, Adrian Szoke, în careu. Acesta a ripostat şi l-a lovit cu cotul pe Marin, care a căzut pe gazon şi a început să se vaite. Ambii jucători au văzut cartonaşul galben.

Este absenţa lui Olimpiu Moruţan de la EURO 2024 o pierdere mare pentru România?

11:18 Cu ce a ajuns să se ocupe Hakan Şukur în exil, în SUA, şi cum arată acum: „Erdogan mi-a luat tot” 11:15 AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi a fost invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român 10:49 Sepsi – FCSB LIVE TEXT (21:45). Echipa lui Charalambous poate câştiga titlul în această etapă! Echipele probabile 10:24 VIDEOOlimpiu Moruţan ratează EURO 2024! Anunţul oficial făcut de turcii de la Ankaragucu. S-a „rupt” fără să fie atins de nimeni 9:51 Lucian Sănmărtean a dezvăluit de ce a refuzat de 4 ori să lucreze cu Gică Hagi: „Nu o să mai păstrăm chestia aceasta de respect” 9:47 Record negativ pentru Chelsea, înregistrat la umilinţa cu Arsenal! E prima oară când „Albaştrii” păţesc asta într-un sezon! 9:18 FotoOlimpiu Moruţan, OUT de la EURO 2024! Verdictul teribil primit de internaţionalul român după ce s-a accidentat grav în Cupă 9:11 Motivul incredibil pentru care Adrian Mititelu Jr a ajuns de urgenţă la spital cu o supradoză de pastile: „Vino să mă salvezi!” 8:51 Valeriu Iftime l-a elogiat pe jucătorul pe care l-a propus la FCSB: „E un miracol”! Ce a spus despre „explozia” lui Bogdan Andone 8:32 Imaginea horror cu Romario Benzar după ce a fost lovit de Abdallah! Fostul jucător şi-a dat bandajul jos şi le-a arătat tuturor! Vezi toate știrile