România U21 – Ungaria U21 | Penalty clar neacordat tricolorilor. Decizia uluitoare a arbitrului, după ce i-a lăsat pe maghiari în 10 jucători

Antena Sport Publicat: 27 martie 2021, 17:33

profimediaimages

România U21, arbitraj de coşmar în meciul cu Ungaria U21

Arbitrul belgian, Lawrence Visser, l-a eliminat pe Adrian Szoke înainte de pauză, pentru al doilea cartonaş galben.

România U21 – Ungaria U21 | Penalty clar neacordat tricolorilor

Visser a şocat însă în repriza secundă. El nu a acordat un penalty clar pentru România. Boboc a fost faultat în careu. Tricolorii au protestat vehement. Arbitrul a ascultat ce i-a spus unul dintre asistenţi, apoi a dictat reluarea jocului cu o repunere din colţul careului mic pentru maghiari.

Visser ne-a dezavantajat şi la faza golului marcat de gazdele turneului final. Kiss l-a faultat pe Haruţ, înainte ca Csonka să înscrie în minutul 57.

Marius Marin va rata meciul cu Germania

Arbitrul belgian l-a avertizat în prima parte pe Marius Marin, care mai avea un cartonaş galben din meciul cu Olanda şi va rata duelul decisiv cu Germania.

Reclamă 4

Căpitanul României a fost implicat într-o fază încinsă în careul nostru, în minutul 6. El l-a ţinut cu braţul de gât pe unul dintre jucătorii Ungariei U21, Adrian Szoke, în careu. Acesta a ripostat şi l-a lovit cu cotul pe Marin, care a căzut pe gazon şi a început să se vaite. Ambii jucători au văzut cartonaşul galben.

Se va impune Daniel Popa la FCSB?

„Un atac ruşinos” Andrei Nicolescu i-a răspuns lui Cornel Dinu, după ce legenda „câinilor” a criticat dur conducerea lui Dinamo!

8:13

Mihai Rotaru i-a ironizat pe jucătorii lui Gigi Becali după Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-0!

0:10

Mihai Rotaru a explicat de ce a ajuns rezervă Alex Mitriţă la Universitatea Craiova. Adevăratul motiv: „Asta e realitatea!”

0:01

Cum a explicat Costel Gâlcă faptul că nu l-a titularizat pe Alex Mitriţă în FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

23:49 12 iul.

„Nu pot să fiu rezervă?” Alex Mitriţă, reacţie vehementă după ce Gâlcă l-a ţinut pe bancă: „Mi s-a pus eticheta de bad boy”

1 Farul – Unirea Slobozia 0-1. Echipa lui Gică Hagi, debut dezastruos în noul sezon! Eşec în prima etapă cu o nou-promovată 2 Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-0! Oltenii lui Gâlcă, încurcaţi la debut. Mitriţă a semnat o ratare uriaşă 3 Cum poate obţine Corvinul dreptul de promovare în Liga 1! Anunţul făcut după victoria istorică cu Paksi 4 Gigi Becali a dat o lovitură de senzaţie! William Baeten a fost transferat de FCSB 5 Damjan Djokovic s-a despărţit oficial de Rapid! Anunţul giuleştenilor şi suma încasată de jucător 6 Cum va arăta grila Formulei 1 în 2025 – Analiza lui Adrian Georgescu