Fostul fotbalist de la Barcelona și Paris Saint-Germain a apărut pe Instagram și a precizat că se află deja în Belo Horizonte, acolo unde s-a izolat pentru a nu pune pe nimeni în pericol
Brazilianul a explicat că ar fi trebuit să fie prezent la un eveniment și le-a cerut scuze organizatorilor pentru faptul că nu va putea fi prezent.
Ronaldinho, cel mai recent fotbalist care a luat COVID-19
Ronaldinho announces he tested positive for COVID-19….while smiling of course.
We wish him a speedy recovery.
: IG/ronaldinho pic.twitter.com/pmYOr8ZRDN
— Kawowo Sports (@kawowosports) October 25, 2020
”Salut, prieteni! Sunt de ieri în Belo Horizonte, unde mă aflam pentru a participa la un eveniment. Am făcut testul și a ieșit pozitiv.
Sunt bine, asimptomatic, dar va trebui să amânăm evenimentul pentru o dată ulterioară. Vom fi curând împreună. O îmbrățișare!”, a fost mesajul fostului Balon de Aur.
Ronaldinho, închisoare pentru fals în acte
Ronaldinho a fost reținut pentru aproape șase luni în Paraguay după ce a fost prins cu un pașaport fals.
Fostul mare fotbalist a fost repus în libertate la finalul lunii august, dar a primit și o amendă consistentă de 90.000 de dolari.
Fostul mare fotbalist și-a sărbătorit aniversarea cu numărul 40 chiar în arestul poliției din capitala de la Asuncion.
- Ronaldinho a anunțat că are COVID-19
- El se află în izolare în Brazilia
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Universitatea Cluj, gata de primul transfer! Fostul campion din Liga 1 a început negocierile
- Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB!
- Mitriţă, ca Messi! A râs de adversarii săi şi a dat 2 pase decisive pentru Zhejiang Professional. Video
- Lovitura pe care o încearcă Gică Hagi! Jucătorul cunoscut care a ales altă naţională ar putea juca pentru România
- Adrian Bumbescu, internat de urgenţă în spital! Care este starea fostului jucător de la Steaua şi Dinamo



































