"100% voi pleca", a transmis Bergodi, iar decizia i-a bulversat chiar şi pe oficialii clubului. De altfel, acesta a şi plecat sâmbătă în Italia.
Cristiano Bergodi are probleme în familie
Din primele informaţii, se pare că tehnicianul Universităţii Craiova are probleme în viaţa personală. Potrivit Fanatik, mama lui Cristiano Bergodi este grav bolnavă. Vestea l-a dat peste cap pe antrenorul care şi-a pierdut tatăl chiar înainte de a semna cu alb-albaştrii.
Bergodi a profitat de pauza cauzată de meciurile internaţionale şi a putut pleca rapid din România. Are bilete de întoarcere la mijlocul săptămânii viitoare, dar l-a anunţat pe Mihai Rotaru să îi caute înlocuitor.
"Vom vedea ce se întâmplă în zilele viitoare, pentru că mă gândesc să îmi dau demisia. Vom vedea. Nu stau în cer în ciuda sfinților! Am și probleme, poate asta s-a văzut și în jocul echipei. Eu sunt vinovat!", a declarat Cristiano Bergodi la finalul partidei cu Chindia.
Sorin Cârțu, surprins de plecarea lui Bergodi
”Şi pe mine m-a surprins Bergodi. M-a surprins ce declară! Nu ştiam nimic. Nu vreau să comentez acum ce spune el la cald. Logic că ar fi surprinzătoare declaraţia lui, indiferent că a luat bătaie.
Supărarea meciului. Acum să vă spun ceva. Înfrângerea face parte din joc, dar astea pe care noi le-am suportat în ultimul timp sunt cu alt gust, altă tentă. Accepţi o dată că e accident, acum iar. Sunt nişte înfrângeri cu alt gust”, a declarat Sorin Cârţu.
- Cristiano Bergodi, decis să nu mai antreneze în Bănie
- Motivul pentru care a plecat din România
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Scandal uriaş la Rapid! Un jucător al giuleştenilor a lovit o femeie cu maşina! Riscă închisoarea
- Răsturnare de situaţie! Fabrizio Romano a făcut anunţul, după ce s-a spus că Ronaldo a plecat din Arabia Saudită
- U Cluj – Hermannstadt 0-1. Aflăm prima semifinalistă din Cupă. Sibienii au deschis scorul
- Lovitură pentru U Cluj! Alex Chipciu s-a accidentat! Cristiano Bergodi l-ar putea pierde o perioadă lungă
- “Dacă ai fi fost în locul lui Alibec ai fi revenit la FCSB?” Budescu a început să râdă: “Ştiţi cum este acolo”

































