Forul continental a stabilit ca, patru zile mai târziu, să se joace meciurile decisive. Dacă tricolorii se impun la Reykjavik, vor juca tot în deplasare cu Bulgaria sau Ungaria.
Islanda – România, pe 8 octombrie
The #EURO2020 play-offs have been rearranged for 8 October and 12 November.
Originally scheduled for the end of the March, the play-offs – which will decide the final four participants at EURO 2020 – were postponed due to the COVID-19 outbreak.
— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 17, 2020
România și Islanda trebuiau să fie adversare pe 26 martie, dar confruntarea nu a mai avut loc din cauza pandemiei de coronavirus. De atunci debutul lui Mirel Rădoi pe banca primei reprezentative s-a tot amânat.
Preşedintele FRF anunţase deja că UEFA ia în calcul trei variante pentru a se disputa barajul cu Islanda. "Se poate desfăşura în septembrie, octombrie sau noiembrie", a declarat atunci Răzvan Burleanu.
- Meciul trebuia să se dispute iniţial pe 26 martie
- Mirel Rădoi va debuta oficial împotriva nordicilor
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gigi Becali anunţă “remontada supremă”: “Batem Rapid şi ne luptăm cu Craiova la titlu”
- Dinamo, anunţ despre transferul lui Vladislav Blănuță: “Cifrele de care avem nevoie”
- Gigi Becali a anunţat primul 11 din Unirea Slobozia – FCSB! Marius Şumudică a ironizat imediat antrenorii campioanei: “E groasă”
- 7.000 de dolari până în finală! Meciul cu cea mai mare cerere de bilete la Mondial și fanii care iau cu asalt America
- Manuel Neuer s-a accidentat! Probleme pentru portarul lui Bayern Munchen
































