Meciul dintre Craiova şi Botoşani a fost oprit în minutul 40. De vină a fost scandalul provocat de Silvian Cristescu în tribune.
Craiova – Botoşani. Scandalul provocat de Silvian Cristescu
Fostul mare jucător al oltenilor, care a fost şi director sportiv al Craiovei, a coborât nervos în zona din spatele băncii de rezerve a lui FC Botoşani. Acolo se aflau mai mulţi jucători şi membri ai staff-ului echipei moldovene.
Silvian Cristescu a fost evacuat de forţele de ordine şi preluat, apoi, de persoane din anturajul Craiovei. Cristescu a fost ţinut cu greu, în timp ce îi ameninţa şi înjura pe oaspeţi, cu pumnul ridicat în aer.
Meciul a fost reluat de arbitrul Marin Barbu după aproximativ două minute.
Cine este Silvian Cristescu
În vârstă de 50 de ani, Silvian Cristescu a făcut parte din echipa Universităţii Craiova care a câştigat titlul de campioană în 1991, sezon în care a ridicat deasupra capului şi Cupa României. Ca jucător, el a mai cucerit în Cupă şi în 1993. Cristescu a evoluat şi pentru echipa naţională a României de cinci ori.
- Scandal la meciul dintre Craiova şi Botoşani
- Cristescu, evacuat de forţele de ordine
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- „Dacă fotbal nu jucați…”. Fanii FCSB-ului au răbufnit, după meciul cu Sepsi. Cine a fost cel mai certat jucător
- După ce l-a scos din nou la pauză, Gigi Becali a dezvăluit problema lui Eddy Gnahore după Sepsi – FCSB
- Gigi Becali l-a „distrus” pe Florin Tănase: „Are ceva la cap”! A rupt prietenia cu căpitanul FCSB-ului: „Nu accept aşa ceva”
- Dioszegi iese la atac după egalul cu FCSB! Mesajul pentru suporterii români care o vor pe Sepsi dispărută
- Ovidiu Burcă, frustrat că Sepsi nu a învins-o pe FCSB: „Ar fi trebuit să câştigăm”! Ce a spus de jucătorii lui Becali

































