Scandal monstru în Turcia. Declarații uluitoare după eliminarea lui Marius Șumudică. "Probabil l-a înjurat în română pe arbitru"

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 ianuarie 2021, 17:58

Comentarii
Scandal monstru în Turcia. Declarații uluitoare după eliminarea lui Marius Șumudică. "Probabil l-a înjurat în română pe arbitru"

Marius Șumudică, eliminat în Fenerbahce-Rizespor 1-0

Președintele clubului Rizespor a avut o primă reacție imediat după finalul meciului. Acesta crede că Șumudică l-a înjurat pe arbitrul partidei, Abdulkadir Bitigen.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică riscă o suspendare drastică după Fenerbahce – Rizespor 1-0

"Cred că Șumudică l-a înjurat în română, de mamă, pe arbitru. Probabil acesta a auzit. Nu știm de ce a primit cartonaș roșu. Arbitrul a luat decizii discreționare în favoarea lui Fenerbahce!

Noi nu am văzut nimic. Din ce alt motiv să îl elimini? Probabil a înjurat. Îmi pare rău că antrenorul nostru a primit cartonaș roșu încă din primul meci. Nu îi este ușor", a declarat Hasan Kartal, citat de Haberturk.

Şumudică este la a treia eliminare din acest sezon, după cele adunate în mandatul de la Gaziantep. Niciun jucător din campionatul Turciei nu a ajuns în această situaţie! Va fi suspendat cel puţin un meci. Dacă se dovedește că l-a înjurat pe arbitru, riscă să primească o pedeapsă drastică.

Rizespor a rămas şi în zece jucători contra lui Fener. Baiano a fost eliminat în minutul 86. Meciul a fost decis de un autogol. Akkan a marcat în propria poartă chiar înainte de pauză. Fostul jucător al lui CFR Cluj, Damjan Djokovic, a debutat la Rizespor.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:23

Nota primită de Ianis Hagi, după golul marcat în Goztepe – Alanyaspor 2-2! A fost unul dintre cei mai buni de pe teren

21:22

Laszlo Balint şi-a dat demisia de la Oţelul

21:00

LIVE TEXTRapid – Dinamo 0-1. Derby „de foc” în Giulești. „Câinii” lovesc primii din penalty

20:34

Performanţă importantă pentru România! Alin Firfirică, locul 2 la aruncarea discului, la Cupa Europei

20:22

VideoJurnal Antena Sport | Un an ca o sărbătoare

20:20

VideoJurnal Antena Sport | Mondialul e în siguranţă

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 3 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 4 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 5 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 6 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere”
Citește și