Jucătorii lui Dusan Uhrin speră să rămână şi în afara locurilor de baraj. Unul dintre membrii DDB este convins că, în cazul unei retrogradări în Liga 2, echipa se va desfiinţa.
Dinamo riscă să se desfiinţeze în cazul unei retrogradări
“Dacă Dinamo va retrograda, atunci va fi o problemă. Clubul se va desființa pentru că noi nu avem dreptul să folosim sigla și palmaresul doar în Liga 1. Atunci echipa îi va reveni lui Nicolae Badea, care ne-a susținut financiar în ultima perioadă.
Actuala societate care folosește numele și sigla lui Dinamo îi aparține lui Ionuț Negoiță, iar dacă va ajunge în liga a doua, atunci clubul va trebui să își schimbe denumirea“, a declarat Alexandru Conovaru la Realitatea Sportivă.
Dusan Uhrin: “Sunt fericit pentru jucători. Au muncit foarte mult”
“Mă simt bine pentru că am scăpat de retrogradarea directă, a fost făcut primul pas. Al doilea e să scăpăm de baraj, va fi dificil, dar o să încercăm să dăm totul. Dar acum sunt fericit pentru jucători. Au muncit foarte mult. Avem antrenemente în fiecare zi, e dificil şi pentru ei.
Nu schimbăm jucători pentru că acest prim ’11’ a jucat bine în ultimele 3 meciuri şi nu am alte idei să schimb ceva. Dar acum jucăm în Cupă şi trebuie să schimb câţiva jucători pentru că încep să se simtă obosiţi.
Cred că am format un nucleu de jucători în primul ’11’, plus-minus unul, doi jucători. Asta a fost cheia noastră. Cheia a fost să stabilizăm primul ’11’ şi sistemul“, a spus Dusan Uhrin după Dinamo – Hermannstadt 2-0.
- Dinamo, patru victorii la rând în Liga 1
- Trupa lui Uhrin a evitat retrogradarea directă
- Spania - Arabia Saudită e duminică, de la ora 19:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Belgia . Iran e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Andrei Nicolescu, prima reacție după debutul cu dreptul al lui Nuno Campos la Dinamo. Promisiune pentru suporteri
- Spania – Arabia Saudită, 19:00, LIVE VIDEO. Ibericii, obligaţi să câştige după ce s-au încurcat în primul meci
- Belgia – Iran LIVE VIDEO (22:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Duel crucial în Grupa G
- Csikszereda o face praf pe FCSB, după ce a renunţat la transferul lui Ceara: “Lipsă totală de bun-simț!”
- El este următor fotbalist din Liga 1 care poate pleca pe bani mulți. Dezvăluirea făcută de Ciprian Marica






























