Închide meniul

Cum l-a numit presa italiană pe Dennis Man înainte de Parma – Milan! Golul românului cu Fiorentina nu a fost trecut cu vederea

Bogdan Stănescu Publicat: 24 august 2024, 8:57

Comentarii
Cum l-a numit presa italiană pe Dennis Man înainte de Parma – Milan! Golul românului cu Fiorentina nu a fost trecut cu vederea

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, în Parma - Fiorentina / Profimedia Images

Iată cum l-a numit presa italiană pe Dennis Man înainte de Parma – Milan. Reputata publicaţie sportivă Gazzetta dello Sport l-a aşezat pe internaţionalul român lângă starul portughez Rafael Leao.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gazzetta dello Sport i-a numit pe Dennis Man şi Rafael Leao “vedetele meciului” Parma – Milan, care se va juca astăzi, de la ora 19:30.

Cum l-a numit presa italiană pe Dennis Man înainte de Parma – Milan! Golul românului cu Fiorentina nu a fost trecut cu vederea

”Parma-Milan. Ce debut a avut Man. Urmează confirmarea?”, a titrat Gazzetta dello Sport.

”Vedetele celor două echipe vor asigura spectacolul. Șansele ca Rafael Leao să marcheze primul gol al sezonului sunt în jur de 36%, în timp ce în cazul lui Dennis Man, care a marcat deja în meciul cu Fiorentina, scad la 26%”, a scris publicaţia italiană.

Dennis Man a deschis scorul, în minutul 22, al partidei Parma – Fiorentina 1-1. Biraghi a egalat pentru formaţia viola în minutul 75. Fiorentina a terminat meciul cu Parma în 10 oameni, după ce Pongracic a fost eliminat în minutul 83.

Reclamă
Reclamă

De partea cealaltă, AC Milan a avut o revenire de senzaţie după 0-2 cu Torino. Rossonerii au reuşit să obţină un egal, după ce Alvaro Morata şi Noah Okafor au marcat în minutele 89, respectiv 90+5.

Dennis Man, cu gândul la duelul „de foc” cu AC Milan! Reacţie fermă după golul marcat în Parma – Fiorentina

Dennis Man e cu gândul la duelul „de foc” cu AC Milan, după golul de senzaţie marcat împotriva celor de la Fiorentina. Internaţionalul român a lăudat evoluţia celor de la Parma, din prima etapă a sezonului.

Dennis Man a marcat o „bijuterie” de gol în runda inaugurală din Serie A. Parma a remizat pe teren propriu în confruntarea cu Fiorentina.

Reclamă

Dennis Man a tras concluziile, după ce Parma a fost aproape de o victorie uriaşă, în prima etapă a sezonului. Nou-promovata din Serie A a condus-o pe Fiorentina, însă trupa din Florenţa a reuşit să egaleze în minutul 75.

Internaţionalul român a declarat că echipa sa a prestat un joc foarte bun, fiind convins că Parma va face o figură frumoasă în acest sezon de Serie A. Acesta a transmis că se gândeşte la duelul cu AC Milan, din runda viitoare, pentru care coechipierii săi trebuie să se pregătească mai bine.

„Cred că am făcut un meci mare, cu ocazii mari. Fotbalul este așa, dacă nu marchezi primești goluri. Trebuie să mergem înainte și să muncim, dar ne putem spune cuvântul în Serie A. Toată echipa a jucat bine, am muncit bine și ne gândim la Milan, trebuie să ne pregătim”, a declarat Dennis Man, conform parmalive.com.

Antrenorul Parmei, categoric după remiza cu Fiorentina! Motivul pentru care i-a schimbat pe Man şi Mihăilă

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost şi în primul meci al sezonului din Serie A printre cei mai importanţi jucători de la Parma. La finalul meciului, antrenorul Fabio Pecchia a avut numai cuvinte de laudă la adresa celor doi jucători români.

Man şi Mihăilă au fost schimbaţi în minutul 65 al meciului, dar antrenorul celor de la Parma a lămurit situaţia celor doi şi a declarat la finalul partidei că a fost vorba doar de oboseală.

Este evident că au calitate, ştiu cum să joace rapid şi să atace spaţiile. Când toată echipa funcţionează au mai multă libertate mulţumită fundaşilor şi mijlocaşilor. Uneori ajungem să atacăm cu patru atacanţi. Vrem să jucăm şi să câştigăm astfel.

Cei care au ieşit de pe teren nu au avut probleme. Ştiam că unii dintre ei nu pot juca tot meciul. Bonny a avut câteva probleme săptămâna aceasta. Man şi Mihăilă au depus un efort mare. Doar oboseală, fără probleme”, a declarat Fabio Pecchia, potrivit parmalive.com.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:55
VIDEOLuis Suarez a semnat! Unde va evolua „El Pistolero” până în decembrie 2026
17:55
Cristi Chivu pregătește un nou transfer la Inter. Jucătorul pe care a pus ochii antrenorul român
17:37
Antrenorul lui Răzvan Marin, în gardă înaintea meciului contra Craiovei: „Poate provoca momente neplăcute adversarului”
17:30
Cosmin Olăroiu, OUT de la naționala Emiratelor Arabe Unite. Care va fi ultimul meci al românului pe bancă
17:18
Legendele lui Dinamo nu-l mai vor pe Dennis Politic. Reacții categorice: „Ciorbă reîncălzită / A făcut o greșeală”
17:09
Massimiliano Allegri a expus motivele pentru care l-a inclus pe Matteo Duţu în lotul Milanului
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 4 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 5 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și