Dennis Man, lăudat de un fost antrenor din Italia, după evoluţiile de la Parma: “Sunt înnebunit după el”

Dan Roșu Publicat: 27 octombrie 2024, 10:55

Comentarii
Dennis Man, lăudat de un fost antrenor din Italia, după evoluţiile de la Parma: Sunt înnebunit după el

Dennis Man, în timpul unui meci - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dennis Man (26 de ani) a fost lăudat de Giuseppe Iachini, antrenorul Parmei din perioada 2021-2022, care i-a dat atacantului român banderola de căpitan. Internaţionalul cotat la 15 milioane de euro are un început excelent de sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cele 9 meciuri disputate în toate competiţiile, Dennis Man şi-a trecut în cont 3 goluri şi un assist, fiind printre cei mai buni jucători ai cruciaţilor.

Dennis Man, lăudat de un fost antrenor din Italia

“Sunt înnebunit după el. Mi-aduc aminte când i-am dat banderola de căpitan, unii au strâmbat din nas, dar am luat decizia pentru că arăta o determinare și o ambiție extraordinare să progreseze.

Am crezut că trebuie să-i răsplătesc seriozitatea. Dennis este elementul din echipa Parmei care asigură explozie și își confirmă calitățile în Serie A”, a spus Giuseppe Iachini, citat de parmalive.com.

Capitolul la care Dennis Man se clasează pe primul loc în Serie A

Italienii au dezvăluit capitolul la care Dennis Man se clasează pe primul loc în Serie A, după opt etape disputate. Internaţionalul român a impresionat în acest sezon, şi îl depăşeşte şi pe starul lui Napoli, Khvicha Kvaratskhelia, în topul jucătorilor implicaţi în cele mai multe faze, care s-au încheiat cu şut către poarta adversă.

Reclamă
Reclamă

Dennis Man a fost implicat în nu mai puţin de 48 de faze de joc ale Parmei, care s-au încheiat cu şut către poarta adversă, luându-se în considerare şi cele trei goluri marcate, dar şi pasa de gol.

Pe locul secund în acest top se clasează starul lui Napoli, Khvicha Kvaratskhelia, care a fost implicat în 47 de faze care s-au încheiat cu şut către poarta adversă. Georgianul de 23 de ani a reuşit să marcheze patru goluri şi a oferit două pase decisive, în cele opt etape scurse din acest sezon de Serie A.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost avantajată Argentina de arbitraj în meciul cu Egipt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:26 8 iul.

Cristiano Bergodi şi Alexandru Chipciu, reacţii ferme înainte de Dinamo Kiev – U Cluj: “Colos al Europei / O echipă periculoasă”

23:17 8 iul.

Ilie Dumitrescu a caracterizat-o într-un cuvânt pe Craiova, după ce oltenii au “demolat-o” pe Vitebsk! Remarcaţii lui

23:17 8 iul.

Prima reacție a jucătorului Angliei care s-a accidentat în timp ce celebra victoria cu Mexic: “Operație terminată”

23:16 8 iul.

Care este obiectivul Universității Craiova în cupele europene? Sorin Cârțu a făcut anunțul

23:05 8 iul.

Probleme pentru Anglia înaintea duelului cu Norvegia. Trei jucători, OUT de la ultimul antrenament

22:41 8 iul.

Filipe Coelho nu se “îmbată cu apă rece” după debutul Craiovei în preliminariile UCL: “Multe lucruri de îmbunătățit”

1 „FIFA n-are pic de rușine!” Francezii, scandalizați după ce au văzut cine arbitrează meciul cu Maroc 2 Anunț bombă făcut de Marca: FBI investighează Federația de Fotbal din Argentina 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre campania de achiziţii de la FCSB: “Cică am mai făcut două transferuri” 4 David Kiki s-a transferat în Liga 1. Destinaţie surpriză 5 Un nou sponsor pentru Dinamo! Numele companiei va apărea pe tricourile “câinilor” 6 Egiptenii nu se lasă! Au făcut plângere la FIFA împotriva arbitrului care “a vrut ca Messi să rămână în cursă”
Citește și