Închide meniul
VIDEO & FOTO

Haos pe străzile din Napoli! Fanii au dat startul nebuniei, după al patrulea Scudetto din istoria echipei

Publicat: 24 mai 2025, 0:06

Comentarii
Haos pe străzile din Napoli! Fanii au dat startul nebuniei, după al patrulea Scudetto din istoria echipei

Sărbătoarea de la Napoli / Colaj Profimedia

Scott McTominay şi Romelu Lukaku au dat startul nebuniei la Napoli. În ultima etapă din Serie A, echipa lui Antonio Conte a primit vizita celor de la Cagliari. Cu un punct deasupra celor de la Inter, napoletanii erau la mâna lor în ultima etapă a sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

McTominay şi Lukaku au marcat şi au făcut ca scorul partidei dintre Como şi Inter să nu mai conteze. După golurile marcate de cei doi foşti jucători de la Manchester United, fanii lui Napoli au început petrecerea în oraş.

Napoli sărbătoreşte al patrulea Scudetto! Imagini superbe cu bucuria fanilor, după golurile lui McTominay şi Lukaku

În minutul 42, Scott McTominay, jucător esenţial în echipa lui Antonio Conte în acest sezon, a deschis scorul cu o execuţie superbă, iar napoletanii au intrat în avantaj la pauză. Zeci de mii de oameni, care nu au mai prins bilete la meciul cu Cagliari, au început petrecerea pe străzile din jurul stadionului.

În centrul oraşului, aproape 100.000 de oameni au urmărit partida. În minutul 51, Romelu Lukaku a dus scorul la 2-0. Nu a mai contat că şi Inter marca al doilea gol împotriva lui Como, chiar în acelaşi timp.

Reclamă
Reclamă

Fanii lui Napoli au dat drumul la artificii şi au început sărbătoarea. Echipa lui Antonio Conte a cucerit al patrulea titlu din istoria clubului, după cele din 1987, 1990 şi 2023. Antonio Conte îşi trece astfel în cont al cincilea titlu în Serie A. Antrenorul italian a mai câştigat trei titluri cu Juventus şi unul cu Inter.

Dacă Napoli a început petrecerea, Inter trebuie să îşi revină rapid după acest moment. Echipa lui Simone Inzaghi se pregăteşte acum pentru finala UEFA Champions League. În ultimul act de la Munchen, Inter o va întâlni pe PSG.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:48
Elias Charalambous a dat cărţile pe faţă înainte de primul meci oficial din 2026: “Trebuie să fiu sincer cu voi”
10:36
“Acum e mai dificil”. Antrenorul echipei care e în cursă pentru Radu Drăgușin, întrebat de transferuri
10:14
Clubul din Liga 1 a fost scos la vânzare! Preţ: 4 milioane de euro! “Suntem în discuţii”
9:57
FCSB şi FC Argeş, în conflict înainte de meci. De ce Meme Stoica şi Gigi Becali ameninţă că nu bagă echipa pe teren
9:49
Real Madrid, deconspirată de jurnaliștii spanioli. Pe ce perioadă a semnat Alvaro Arbeloa, înlocuitorul lui Xabi
9:44
Gigi Becali a anunţat ce impozit uriaş plăteşte la FCSB: “Eu, în fiecare lună, pac suta de mii”
1 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma, transfer de 22 de milioane de euro 3 Adrian Şut l-a sunat pe Gigi Becali după ce s-a transferat. Ce a urmat: “Mi-a zis…” 4 Gigi Becali a aruncat bomba: „Ne-am înțeles”. Cât a costat aducerea jucătorului de Champions League 5 Gigi Becali anunţă că azi se poate face super-transferul iernii la FCSB: “E fotbalist de fotbalist” 6 Jude Bellingham a răbufnit după plecarea lui Xabi Alonso: “Clovni! Să fie traşi la răspundere”
Citește și