Închide meniul

Italienii l-au luat în colimator pe Dennis Man! Detaliul pe care l-au remarcat imediat: “Un moment dificil”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 30 aprilie 2025, 13:52

Comentarii
Italienii l-au luat în colimator pe Dennis Man! Detaliul pe care l-au remarcat imediat: Un moment dificil

Dennis Man / Profimedia

Dennis Man trece prin clipe grele la Parma. Tricolorul şi-a pierdut locul de titular în echipa lui Cristi Chivu şi pare extrem de afectat de aceste lucruri. A recurs la un gest pe care italienii l-au remarcat imediat. Se pare că ar urma să plece de la formaţia de pe Ennio Tardini la finalul acestui sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man a fost om de bază la Parma în sezonul trecut când actuala echipă a lui Cristi Chivu a revenit în Serie A. Acum, internaţionalul român e mai mult rezervă, fiind trecut pe linie moartă de noul antrenor, Cristi Chivu.

Gestul lui Dennis Man, remarcat de italieni

Dennis Man pare că nu îşi mai revine. De trei partide e doar rezervă la Parma şi intră pe finalurile de partidă. Aşa s-a întâmplat şi în disputa contra celor de la Lazio, scor 2-2. A jucat doar 20 de minute. Apoi, şi-a şters aproape toate pozele în tricoul celor de la Parma. “Nu-l mai vedem pe Man la Parma? Și-a șters aproape toate pozele de pe Instagram”, spun cei de la Parma Live.

Sursa citată nu se opreşte aici. A vorbit despre problemele lui Man care pare să fie pe final de carieră la Parma. “Nu putem spune că aripa Dennis Man traversează cele mai bune momente la Parma. Seceta de goluri și assist-uri continuă, dar și evoluțiile sale sunt sub așteptări, pentru un jucător atât de înzestrat din punct de vedere tehnic.

A fost rezervă pe Olimpico și a intrat, dar nu a adus plusul de care echipa avea nevoie. Mai mult, el s-a chinuit să intre în ritmul jocului și a făcut multe erori tehnice. Între timp, de pe profilul său de Instagram au dispărut aproape toate pozele cu tricoul Parmei, un detaliu care ne face să ne gândim că este ceva mai mult decât un moment dificil”, mai spune sursa citată.

Reclamă
Reclamă

Dennis Man a fost introdus pe teren în minutul 71 al confruntării Lazio – Parma, scor 2-2, din etapa 34 de Serie A. A fost taxat, din nou, de presa italiană care i-a acordat nota 5,5, cel mai mic calificativ de la Parma.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59
LIVE VIDEOCalificările MP al Statelor Unite sunt ACUM pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY! Verstappen a câştigat sprintul
23:52
Decizia radicală a lui Gigi Becali după ce FCSB a suferit umilinţa campionatului, fiind învinsă de Metaloglobus
23:45
Cristiano Bergodi îl înlocuieşte pe Sabău la Universitatea Cluj
23:40
AS Roma – Inter 0-1. Cristi Chivu este lider în Serie A!
23:37
Ce le-a spus la pauză Mihai Teja jucătorilor săi! Au întors scorul cu FCSB şi au produs surpriza campionatului!
23:25
“Nu mi-am imaginat niciodată” Darius Olaru, la pământ după ce FCSB a suferit umilinţa acestui campionat!
1 VIDEORomânia, în finala Campionatului European la masculin şi la feminin! Victorie istorică pentru tricolori 2 Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu 3 E oficial! Ioan Ovidiu Sabău a plecat de la Universitatea Cluj 4 Anunţul lui Gigi Becali despre plecarea lui Charalambous şi Pintilii 5 Metaloglobus – FCSB 2-1. Scor umilitor! “Lanterna clasamentului” a îngropat speranţele de titlu ale lui Gigi Becali! 6 CFR, transferul momentului. Ce fotbalist a “furat” de la Rapid!
Citește și