Închide meniul

Noi probleme pentru Florinel Coman! Anunţul făcut înaintea meciului: “Nu va fi alături de noi”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 9 mai 2025, 19:25

Comentarii
Noi probleme pentru Florinel Coman! Anunţul făcut înaintea meciului: Nu va fi alături de noi

Florinel Coman / Profimedia

Lovitură totală pentru Florinel Coman. Jucătorul tricolorilor ratează o nouă şansă de a impresiona la Cagliari şi a rămâne în Serie A şi din sezonul viitor. Fotbalistul român a suferit o nouă accidentare şi va rata un meci crucial al sarzilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florinel Coman este aproape de finalul aventurii sale în Serie A. Nu va juca în deplasarea de la Como şi aproape sigur va pleca de la Cagliari la finalul sezonului.

Florinel Coman ratează meciul cu Como

Antrenorul celor de la Cagliari, Davide Nicola a anunţat că nu se va baza pe Florinel Coman în deplasarea cu Como. Asta deşi Cagliari avea mare nevoie de jucătorul român. Sarzii încă nu sunt salvaţi matematic de la retrogradare. Accidentat la ultimul antrenament al echipei, Florinel Coman, fotbalistul român împrumutat de la Al-Gharafa, a suferit o nouă accidentare. Antrenorul Davide Nicola a confirmat că el nu va fi în lot pentru meciul de la Como.

„În afară de Mina, care își continuă recuperarea, Coman nu va fi alături de noi din cauza problemei la tendon pe care o are. Sperăm să îl avem pentru ultimele două meciuri”, a declarat Davide Nicola, potrivit Tuttomercatoweb.

Coman este aproape de finalul evoluţiei sale în Serie A. Cagliari nu ar vrea să forţeze un transfer definitiv al jucătorului român. „În acest moment, viitorul lui Florinel Coman, jucător împrumutat de la Al-Gharafa în ianuarie, pare a fi foarte incert. Jucătorul născut în 1998 a jucat foarte puțin până acum în echipa antrenată de Davide Nicola, din cauza unei accidentări supărătoare la gleznă.Conform portalului Mondo Udinese, voința lui Cagliari pare a fi să nu încerce să-l cumpere pe atacantul român a cărui valoare este estimată la șase milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

După ce a atras atenția fotbalului italian cu o bijuterie balistică, Coman a redus ulterior numărul de jocuri. Va trebui să așteptăm și să vedem ce va alege Cagliari în legătură cu brăileanul de douăzeci și șapte de ani”, scriu italienii de la Cagliari News.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:33
LIVE TEXTBosnia – România 0-1. Golul lui Daniel Bîrligea face diferența la pauză! Gazdele au zguduit transversala
22:30
România, victorie clară cu Noua Zeelandă la Billie Jean King Cup. Urmează meciul cu Polonia lui Iga Swiatek
22:17
Modul inedit prin care Bîrligea și Mihăilă au celebrat golul României cu Bosnia. Au recreat gestul din vestiar
22:15
LIVE SCOREElveția – Suedia 1-1 și Grecia – Scoția 1-0. Spania a defilat cu Georgia
22:03
Când are loc tragerea la sorți a barajului pentru Cupa Mondială? Ziua în care România își află adversarele
21:57
Imnul României, huiduit copios de fanii Bosniei! Suporterii gazdelor, scandări rasiste la adresa tricolorilor
1 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 2 Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa! 3 Posibilele adversare ale României de la barajul pentru World Cup 2026, după ultimele rezultate din preliminarii 4 Reacţia italienilor după ce Adi Mutu l-a făcut praf pe Walter Zenga, care l-a criticat pe Chivu 5 România U20 – spulberată de Germania, scor 6-0 6 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă
Citește și