Primul verdict pentru Florinel Coman! Tricolorul s-a accidentat la meciul Cagliari-Genoa. Italienii spun cât ar putea lipsi de pe teren

Gabriel Zamfirescu Publicat: 7 martie 2025, 23:20

Comentarii
Primul verdict pentru Florinel Coman! Tricolorul s-a accidentat la meciul Cagliari-Genoa. Italienii spun cât ar putea lipsi de pe teren

Florinel Coman, în timpul meciului Cagliari - Juventus 0-1 - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Florinel Coman a avut un ghinion fantastic. A fost titular în disputa cu Genoa, dar a fost schimbat după doar 31 de minute de la startul jocului. Asta din cauza unei accidentări care îi poate periclita venirea la echipa naţională. Din primele informaţii venite din presa italiană, jucătorul român are o entorsă la gleznă şi ar putea fi indisponibil în următoarele 2-3 săptămâni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Lucescu mai pierde un jucător înaintea debutului în preliminariile World Cup 2026. Dacă primul diagnostic al italienilor se va adeveri, Mbappe de România nu va putea putea veni la naţională, pentru meciul cu Bosnia.

Florinel Coman, suspect de entorsă la gleznă

Florinel Coman a fost titular la Cagliari, în meciul cu Genoa, dar a călcat greşit şi a cerut îngrijiri medicale. A revenit pe teren, însă pentru puțin timp. A făcut semn către banca tehnică şi a fost înlocuit cu Tommaso Augello. „Diagnosticul inițial primit de Coman arată o entorsă la nivelul gleznei”, scrie Cagliarinews24.

Jucătorul român ar urma să fie supus unor investigaţii medicale în următoarele ore. „Coman a încercat să rămână pe teren, însă a fost nevoit să arunce prosopul și a fost înlocuit în minutul 30. Sunt așteptate informații oficiale din partea lui Cagliari, după ce jucătorul va fi supus unor teste”, spun cei de la Calcio Mercato.

Meciul cu Genoa a fost primul pentru Coman ca titular la Cagliari. În precedentele dispute a fost introdus în repriza secundă. Fostul jucător de la FCSB rămâne cu un gol, chiar cel de la debut împotriva celor de la Parma. Din cauza acestei accidentări, prezenţa lui Coman la prima acţiune a naţionalei din 2025 este pusă sub semnul întrebării.

Reclamă
Reclamă

Pentru naţionala lui Mircea Lucescu urmează debutul în preliminariile World Cupa 2026 cu dubla cu Bosnia şi San Marino. Duelul cu Bosnia de pe 21 martie va fi live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY de la ora 21;45. Pe 24 martie, va avea loc partida din San Marino.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:19

Promisiunea lui Dan Petrescu. Unde antrenează după ce a fost ofertat de FCSB: „Mi-a promis”

8:11

FIFA a anunțat decizia: ce se întâmplă cu Infantino, după scandalul investițiilor private

8:00

Ce upgrade-uri pregătesc echipele mari. Analiza lui Adrian Georgescu

23:55 5 aug.

VIDEOMallorca – PSG 3-0. Tinerii pregătiţi de Luis Enrique, puşi la respect în Spania

23:35 5 aug.

Bernadette Szocs – Man Kuai LIVE VIDEO (vineri 11:30, AntenaPLAY). Duel de foc pentru româncă în optimi la WTT Champions Yokohama

23:11 5 aug.

Ilie Dumitrescu sare la gâtul lui Gigi Becali: „N-am înţeles combinaţia”

1 Transferul verii în România! Karamoko, de la Dinamo la FCSB: condiţia pusă de Andrei Nicolescu 2 Ofertă de 100.000.000 de euro pentru FCSB! Gigi Becali a recunoscut totul: „Vine un american” 3 În sfârșit! Liverpool a decis pe cine să aducă în locul lui Salah! Vine alături de Barcola de la PSG 4 A murit fostul acţionar de la FC Argeş! De curând revenise alături de echipă 5 Mo Salah, pentru prima dată în tricoul noii sale echipe! Mii de fani îl așteaptă la aeroport 6 Dennis Politic, la Rapid? Daniel Pancu a fost întrebat direct despre jucătorul de la FCSB
Citește și