Răzvan Marin are o ofertă din Serie A. Internaţionalul român a retrogradat cu Cagliari, dar poate juca şi la anul în prima ligă din Italia.
Conform cagliarinews24.com care citează Gazzetta dello Sport, Empoli este echipa care se interesează de serviciile mijlocaşului români şi italienii au făcut publice toate detaliile mutării.
Răzvan Marin, ofertă din Serie A
“Negocierile sunt aproape închise între Cagliari şi toscani. Va urma un împrumut pentru un sezon, cu posibilitatea transferului definitiv pentru 7 milioane de euro”, scriu italienii.
Răzvan Marin e pe lista de transferuri a lui Cagliari! Mijlocaşul român a fost „una dintre dezamăgirile sezonului”, după cum notează italienii de la tuttomercatoweb.com. Echipa a şi retrogradat la finalul stagiunii.
Cifrele lui Răzvan Marin la Cagliari
În sezonul recent încheiat, Marin nu a avut cifre deosebite. În 36 de partide în care a evoluat, românul nu a marcat niciun gol, dar a oferit 6 assist-uri. Spre deosebire de sezonul 2020-2021, primul al său în Serie A, într-un număr asemănător de meciuri, 39, a marcat 3 goluri şi şi-a trecut în cont 6 pase decisive.
Răzvan Marin a venit la Cagliari în 2020, pentru 10 milioane de euro, după un sezon petrecut în Eredivisie, la Ajax, unde nu a reuşit să se impună. „Lăncierii” plăteau pe el, în 2019, 12.5 milioane de euro.
- Răzvan Marin poate pleca de la Cagliari
- Cagliari a retrogradat din Serie A
- Brazilia - Norvegia e duminică, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Mexic - Anglia e luni, de la ora 03:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Cristi Chivu, aproape să-l transfere pe înlocuitorul lui Denzel Dumfries. Jucătorul a spus “DA”
- Tun financiar pentru Dan Şucu! Acordul cu gigantul european îi aduce aproape 20 de milioane de euro!
- Transfer istoric în Serie A, direct de la Campionatul Mondial. Jucătorul care va deveni rivalul lui Cristi Chivu
- OFICIAL | 3 nume mari pleacă de la Interul lui Cristi Chivu! Au cucerit 19 trofee în tricoul nerazzurrilor
- Cristi Chivu vrea să transfere de la noua echipă a lui Darius Olaru. Inter are concurență pentru semnătura sa

































