Închide meniul

Repriză de coşmar pentru Dennis Man! Cristi Chivu l-a scos la pauză. Concluzii dure ale italienilor

Gabriel Zamfirescu Publicat: 5 aprilie 2025, 20:43

Comentarii
Repriză de coşmar pentru Dennis Man! Cristi Chivu l-a scos la pauză. Concluzii dure ale italienilor

Dennis Man, în timpul unui meci la Parma/ Profimedia

Dennis Man a rezistat doar o repriză în meciul dintre Parma şi Inter. Cristi Chivu l-a scos la pauză pe internaţionalul român, nefiind deloc mulţumit de evoluţia acestuia. Tricolorul a avut şansa egalării, la 1-0 pentru Inter, dar nu a reuşit să marcheze.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man a fost criticat şi de către italieni. A primit cea mai mică notă dintre jucătorii Parmei, după primele 45 de minute ale jocului de pe Ennio Tardini.

Dennis Man, schimbat la pauză

Cristi Chivu a mizat pe Dennis Man ca titular în meciul cu Inter. Tricolorul chiar putea să înscrie, dar nu l-a putut învinge pe Sommer, în minutul 20. La pauză, Cristi Chivu a făcut 3 schimbări. I-a scos pe Man, Hernani și pe Pontus Almqvist. I-a înlocuit cu Adrian Bernabe, Mateo Pellegrino și Giovanni Leoni. Primul a dat şi startul revenirii celor de la Parma, cu golul său din minutul 60.

În schimb, Dennis Man a primit cea mai proastă notă de la Parma, 6.2, după primele 45 de minute, conform portalulului SofaScore. Tricolorul a atins mingea doar de 11 ori și a trimis doar nouă pase, dintre care patru au fost greșite. Man a fost implicat într-un singur duel, acela pierdut. Mai mult, a irosit posesia în cinci rânduri.

Internaţionalul român nu a mai înscris pentru Parma de pe 1 decembrie 2024, de la victoria 3-1 cu Lazio. De atunci a mai dat o pasă decisivă, în victoria cu scorul de 2-0, în faţa celor de la Bologna, meciul de debut al lui Cristi Chivu pe banca celor de la Parma. În acest sezon de Serie A, Dennis Man are patru goluri și cinci assist-uri în cele 29 de meciuri jucate.

Reclamă
Reclamă

Cei de la Parma au reuşit să şi egaleze în faţa campioanei Inter. Asta după un şut deviat al lui Ondrejka.

Dacă Dennis Man a început meciul cu Inter Milano din postura de titular, celălalt român din lotul Parmei, Valentin Mihăilă nu a fost nici în lot. Asta pentru că internaţionalul român este accidentat şi ar putea rata tot finalul acestui sezon.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:04
Andrei Vlad şi-a cerut singur schimbarea după ce a luat 4 goluri: “A cedat psihologic”
8:56
Maroc a învins Argentina şi a câştigat Cupa Mondială U20
8:46
Reacţia oficială după ce Mihai Stoica a anunţat ce transfer spectaculos pregăteşte FCSB
8:29
Răzvan Lucescu, declaraţii tari după ce PAOK a bătut-o pe rivala AEK şi a trecut pe primul loc: “Au fost puțin nedrepți”
8:17
Alexandru Dobre, dialog cu un suporter al “câinilor”: “Să nu mai înjuri Dinamo!” I-a cerut scuze şi lui Zeljko Kopic
8:05
Cristi Manea, declaraţii după Dinamo-Rapid: “A fost un derby echilibrat”
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus 3 Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1 4 „Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit 5 Dinamo – Rapid 0-2. Apărarea “câinilor”, făcută şah-mat! Giuleştenii continuă cursa pentru titlu 6 Borna istorică atinsă de Cristi Chivu cu Inter, după victoria cu AS Roma. Ce s-a întâmplat pentru prima dată în Serie A
Citește și