Scandal după ce Dan Şucu a preluat Genoa! Americanii care deţineau clubul susţin că nu au aprobat tranzacţia

Alex Masgras Publicat: 19 decembrie 2024, 19:49

Comentarii
Scandal după ce Dan Şucu a preluat Genoa! Americanii care deţineau clubul susţin că nu au aprobat tranzacţia

Dan Şucu, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Răsturnare de situaţie în cazul preluării clubului Genoa de către Dan Şucu. În cursul zilei de miercuri, italienii au anunţat că patronul de la Rapid a devenit acţionar majoritar al clubului, după ce a plătit 45 de milioane de euro pentru 77% din acţiunile formaţiei din Serie A.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Joi, Dan Şucu a ajuns şi la baza de pregătire a echipei, unde s-a întâlnit cu jucătorii şi staff-ul tehnic. Cu toate acestea, compania Advantage Capital Holdings LLC susţine că nu a aprobat încă tranzacţia şi că Dan Şucu nu a preluat încă formaţia din Serie A.

Americanii susţin că Dan Şucu nu a preluat Genoa: „Operaţiune clandestină, neaprobată”

Publicaţia americană Bloomberg i-a contactat pe reprezentanţii A-Cap, care susţin că deţin în continuare clubul de pe Luigi Ferraris. Aceştia au declarat că vânzarea a fost efectuată fără semnătura acţionarilor sau a reprezentanţilor acestora:

„Această presupusă vânzare a fost realizată fără aprobarea sau semnătura acționarilor clubului și fără ca reprezentanții acționarilor să fie prezenți.

Orice încercare de a prezenta într-un mod incorect statutul clubului Genoa va fi contestat viguros de acționarii clubului. Regretăm că actuala conducere a clubului a pierdut timpul cu această operațiune clandestină, neaprobată”, a transmis A-Cap, potrivit bloomberg.com.

Reclamă
Reclamă

Patrick Vieira, primul mesaj după ce Dan Șucu a devenit acționar majoritar la Genoa! Schimbarea sesizată de antrenorul echipei

Patrick Vieira, antrenorul de la Genoa, a venit cu primul mesaj după ce Dan Șucu a devenit acționar majoritar la formația din Serie A. Tehnicianul a spus și ce schimbare a sesizat, de la venirea românului.

La conferința de presă premergătoare partidei cu Napoli, programată sâmbătă, de la ora 19:00, Patrick Vieria a fost întrebat despre noul acționar majoritar al echipei sale, Dan Șucu.

Fostul jucător legendar, în prezent antrenor, a spus că venirea lu iDan Șucu a adus stabilitate la Genoa. Acesta își dorește ca jucătorii să arate o „altă față” în teren, având în vedere acest lucru.

Reclamă

„Şucu a adus stabilitate, un lucru pozitiv pentru întregul club, care sper să se vadă şi în teren”, a spus Patrick Vieira, la o conferință de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:30

E gata! Max Verstappen a luat decizia în privința viitorului său! Anunțul făcut de impresar

13:28

„Cutremur” la CFR Cluj. Neluţu Varga nu a plătit datoria şi clubul ar putea fi exclus din cupele europene

13:15

Dan Petrescu şi „blestemul” Angliei! Statistică teribilă pentru englezi

12:31

Situația a scăpat de sub control! Cât au ajuns să coste biletele la finală, după ce s-au calificat Spania și Argentina

12:28

Flavius Stoican revine pe bancă, după despărțirea de Farul: „Sunt apreciat de acești oameni”

12:19

Ce pedeapsă riscă Jude Bellingham, după ce şi-a lovit adversarul la finalul meciului Anglia – Argentina 1-2

1 Veste bună pentru suporterii lui Dinamo: ce decizie a luat George Pușcaș 2 Gigi Becali îi face concurență lui Mihai Rotaru! A plătit 2,4 milioane de euro pentru doi jucători 3 Omul care a doborât Franța abia mai putea să meargă la final: „Sunt complet terminat! Nici în cele mai frumoase visuri…” 4 VIDEOAnglia – Argentina 1-2! Leo Messi, la a 2-a finală consecutivă de Campionat Mondial! Sud-americanii, remontada superbă 5 Fotbalistul de la FCSB e gata de plecare: „Nu vreau să fac scandal!” 6 FotoJucătorii de la Universitatea Craiova, uniți pentru Romanchuk. Ce s-a întâmplat înainte de startul meciului cu Vitebsk
Citește și