Închide meniul

Transferul lui George Puşcaş e aproape făcut! “Împrumut cu drept de cumpărare”

Dan Roșu Publicat: 14 ianuarie 2024, 11:10

Comentarii
Transferul lui George Puşcaş e aproape făcut! Împrumut cu drept de cumpărare

George Puşcaş, în tricoul lui Genoa - Profimedia Images

Transferul lui George Puşcaş e aproape făcut. În contextul în care atacantul român nu prinde deloc echipa la Genoa, se pare că acesta e pregătit să accepte o mutare în Serie B, pentru a nu ieşi din radarul echipei naţionale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Italienii de la Tuttomercatoweb susţin că Bari este destinaţia vârfului cotat la două milioane de euro, despre care şi Gigi Becali susţinea că poate fi o variantă pentru FCSB.

Transferul lui George Puşcaş e aproape făcut

“George Puscas este tot mai aproape de revenirea în Serie B, de data aceasta la Bari. Se pare că atacantul discută detaliile contractuale cu Bari, care a ajuns și a ajuns la un acord de principiu cu Genoa.

Părțile se vor întâlni din nou la începutul săptămânii viitoare, când ar trebui să se facă împrumutul lui Pușcaș cu drept de cumpărare”, susţin italienii.

283 de minute a adunat George Puşcaş în toate competiţiile acestui sezon, în tricoul grifonilor. El şi-a trecut în cont un assist în Cupa Italiei.

Reclamă
Reclamă

George Puşcaş, variantă de lux pentru FCSB

George Puşcaş, la FCSB este o variantă pe care Gigi Becali nu ar refuza-o. Patronul liderului vrea să profite de faptul că atacantul nu prinde deloc minute la Genoa şi că acesta vrea neapărat să îşi găsească o echipă la care să joace, pentru a nu pierde contactul cu echipa naţională.

Puşcaş a jucat doar 283 de minute în acest sezon pentru Genoa şi şi-a trecut în cont doar un assist. Chiar şi aşa, atacantul cotat la două milioane de euro câştigă anual 500.000 de euro.

Varianta ideală pentru FCSB ar fi un împrumut al vârfului de 27 de ani, cu o clauză prin care grifonii să plătească şi un procent important din salariu.

Reclamă

„Un atacant vreau să iau, un atacant bun. Puşcaş, da, dar pot eu să-l iau pe Puşcaş? Să vorbesc cu Meme. Are salariu mare la Genoa. E greu să-i dau salariul ăla mare. E greu să îi dau eu salariul ăsta”, a spus Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:22
Nota lui Ianis Hagi după ce a intrat de pe bancă în Galatasaray – Alanyaspor. Românul, precis, dar ineficient
21:01
Galatasaray – Alanyaspor 3-1. Ianis Hagi a jucat din minutul 62. Echipele de start la Inter – Genoa (21:45)
20:50
LIVE TEXTFarul – CFR Cluj 0-2. Scor de play-off pentru echipa lui Daniel Pancu
20:40
Dennis Man este pe val în Olanda! Al treilea gol din ultimele patru meciuri pentru român
20:34
“Nicăieri nu mai ești în siguranță”. Jucătorul care aparține de Dinamo, reacție din țara bombardată de Iran
20:21
Nicușor Bancu a tras un semnal de alarmă, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Te pot taxa adversarii la fiecare ocazie”
1 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 2 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 3 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 4 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 5 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 6 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier”
Citește și