Dintre cei 12 jucători care, în momentul de față sunt indisponibili, FCSB s-ar putea baza pe Octavian Popescu. Șapte fotbaliști ai roș-albaștrilor au COVID-19, iar patru, dacă-l scădem pe Tavi Popescu, sunt accidentați.
Din informațiile AS.ro, ultimul adăugat pe lista indisponibililor este Ovidiu Popescu. Închizătorul este accidentat și nu va face parte din lotul deplasat la Buzău.
Cum ar putea arăta primul 11 de la FCSB
Chiar și așa, după cum spuneam mai sus, primul 11 de la FCSB este unul care se bate lejer la titlu în Liga 1. Cea mai importantă veste pentru Edi Iordănescu a fost revenirea “terminatorului” Florin Tănase. Golgheterul din sezonul trecut este gata să rupă din nou plasele adversarelor.
Vlad – Crețu, Vinicius, Miron, Radunovic – Olaru, Perianu, Tănase – Ianis Stoica, Keșeru, V. Gheorghe
Jucătorii de la FCSB apți pentru jocul următor
16 jucători ar avea la dispoziție cei de la FCSB, pentru meciul cu Mioveni. Acestora li s-ar putea adăuga Octavian Popescu, dar și câțiva juniori. Asta dacă nu mai pică nimeni din cauza COVID-19.
Portari: Târnovan, Vlad;
Fundași: Crețu, Miron, Haruț, Radunovic, Vinicius;
Mijlocași: Perianu, Olaru, Musi, Tănase, V. Gheorghe, I. Stoica;
Atacanți: Dumiter, Keșeru, Mamut.
Accidentați: Panțîru, Coman, Ov. Popescu și Burlacu
COVID-19: Straton, Cristea, Șerban, Șut, Oaidă, Budescu, Cordea
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Ce jucători lipsesc de la FCSB
- Cine ar putea reveni în lot
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Darius Olaru le-a transmis un avertisment colegilor legat de baraj, apoi s-a răzgândit: “Cu tot respectul”
- Robert Ilyeş a spus care e slăbiciunea FCSB-ului, după ce a învins-o: “Am văzut asta şi ne-am antrenat”
- Președintele de la Csikszereda, reacție surpriză după victoria cu FCSB: „Nu mă înțelegeți greșit”
- “Pe cine preferaţi la baraj, dintre Dinamo şi Rapid?” Gigi Becali a dat răspunsul, fără ezitare: “E mai valoroasă”
- „Nu trebuie să ne comparăm cu restul echipelor din play-out”. Risto Radunovic, mesaj categoric după Csikszereda – FCSB 1-0

































