Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

Silviu Lung, ultimele detalii despre mutarea fiului său la trupa lui Marius Şumudică: “Mai există o vizită medicală”

Viviana Moraru Publicat: 15 iulie 2022, 12:04

Comentarii
Silviu Lung, ultimele detalii despre mutarea fiului său la trupa lui Marius Şumudică: Mai există o vizită medicală

Silviu Lung Jr, în timpul unui antrenament la naționala României / Sputnik via hepta

Silviu Lung a oferit ultimele detalii despre situaţia fiului său, Silviu Lung Jr., care este tot mai aproape de trupa lui Marius Şumudică, Al Raed. Fostul portar al Craiovei Maxima a declarat că încă nu s-a oficializat mutarea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Silviu Lung a fost invitatul lui Cătălin Oprişan, în emisiunea AS.ro LIVE. Acesta a venit cu poveşti de senzaţie despre cariera sa, dar a oferit declaraţii şi despre fiul său, care a rămas fără angajament în această vară.

Silviu Lung a oferit ultimele detalii despre mutarea fiului său la trupa lui Marius Şumudică

În emisiunea AS.ro LIVE, Silviu Lung a fost întrebat despre situaţia fiului său, care este aproape de a semna cu formaţia lui Marius Şumudică, Al Raed. Fostul portar al naţionalei şi al Craiovei Maxima a afirmat că Silviu Lung Jr. a mai avut oferte din Turcia, campionat în care a evoluat în ultimele 5 sezoane.

“Pot spune un lucru cu certitudine, nu vorbesc până nu există ambele semnături. Mai există o vizită medicală. A mai fost dorit în Turcia, chiar şi de Kayserispor, unde a fost foarte iubit, însă clubul nu i-a plătit datoriile pe care le avea faţă de el şi a mers unde a crezut că e mai bine”, a mai declarat Silviu Lung senior.

Reacția lui Marius Șumudică după ce i-a transferat la Al Raed pe Silviu Lung Jr. și Alexandru Mitriță

Marius Șumudică a dat două lovituri dintr-un „foc” pe piața transferurilor. „Șumi” n-a pierdut deloc vremea și a realizat două transferuri răsunătoare. Fostul atacant al Rapidului i-a adus la Al Raed pe Silviu Lung Jr și Alex Mitriță.

Reclamă
Reclamă

„Silviu Lung e un jucător care pe mine m-a ajutat când am câștigat campionatul, când ne-am calificat în primăvara europeană, când i-am scos pe West Ham de două ori, ne-am calificat din grupe.

Mitrița este un jucător care poate face diferența, îl cunoaște toată lumea, l-am avut adversar, îl cunosc, știu ce îi poate pielea”, a spus Marius Șumudică, conform sport.ro.

Potrivit digisport.ro, Lung a semnat un contract valabil pe doi ani cu echipa lui Marius Șumudică, antrenorul alături de care a cucerit titulul în Liga 1 în sezonul 2015/2016, la Astra Giurgiu. Cei doi au colaborat și în campionatul Turciei, la Kayserispor, în sezonul 2017/2018.

Reclamă

Atât Silviu Lung Jr, cât și Alex Mitriță au bifat selecții la naționala României de-a lungul timpului. Portarul de 33 de ani și-a anunțat însă retragerea în 2020 și se pare că Mitriță l-ar fi urmat în această vară, după ultimele înfrângeri suferite de „tricolori”.

Silviu Lung Jr., răspuns după interesul din partea campioanei CFR Cluj

Dan Petrescu a fost interesat de servciile lui Silviu Lung Jr, pentru a-i face concurenţă lui Cristi Bălgrădean. Portarul care a devenit campion cu Astra, în 2016, a oferti declaraţii după interesul acordat de campioană.

„S-a terminat contractul, au fost 3 ani frumoşi, am primit oferta de prelungire după 3 ani. Am avut ofertă de a merge la echipe mai bine cotat din Turcia, dar având o relaţie foarte strânsă cu conducerea de la Kayseri, am spus că rămân acolo, mi-am dat cuvântul şi am continuat încă 2 ani acolo. Au trecut acei 2 ani şi sunt liber de contract.

Momentan sunt în vacanţă la Craiova, mă bucur alături de familie. Mişcare am început să fac de o săptămână cu tata, ne antrenăm în fiecare dimineaţă. Dar pentru moment nu este nimic concret, mă focusez pe pregătirea mea şi aştept să văd ceea ce se va întâmpla în săptămânile următoare. Prioritar rămâne un transfer în străinătate”, a declarat Silviu Lung Jr., pentru Sport Total FM.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:45
UPDATEUltimele ore de mercato din vara lui 2025! Mutări spectaculoase pe bandă rulantă
16:41
Care e echipa favorită să îl transfere pe Adrian Rus, jucător dorit şi de Gigi Becali
16:35
Ianis Hagi şi-a decis viitorul! Echipa cu care va semna dacă nu apare o ofertă dintr-un campionat de top
16:32
David Popovici, protagonist pe pagina oficială a Jocurilor Olimpice. Campionul român a numit “locul său fericit”
16:11
SuperFAZE, luni noapte, 00:30, Antena 1! Adrian Ilie comentează momente de legendă cu România la Cupa Mondială!
15:39
„Am învățat din greșeli”. Andrei Burcă, mesaj de luptă înaintea meciurilor naționalei cu Canada și Cipru
1 VIDEOAlex Musi a fost în tribune la FCSB – Aberdeen 3-0! Gestul pe care l-a făcut Gigi Becali atunci când l-a văzut 2 Dorinel Munteanu, ofertă surpriză din România! Răspunsul a venit pe loc 3 Jucătorul care le-a atras atenția specialiștilor după Dinamo – Hermannstadt: “Începe să-l facă uitat” 4 Dennis Man, protagonist într-o seară “neagră” pentru PSV. De 57 de ani nu s-a mai întâmplat așa ceva 5 Mirel Rădoi, reacţie dură după Botoşani – Universitatea Craiova 1-1: “N-am crezut că mai văd aşa ceva în 2025” 6 Gigi Becali a anunţat un transfer de urgenţă la FCSB, după meciul cu CFR Cluj
Citește și