Update 10.22: Everton este clubul de care aparţine fotbalistul anchetat pentru de pedofilie. Din motive legale, numele acestuia nu a fost făcut public.
Ştirea iniţială
Şoc în Premier League! Un fotbalist căsătorit, în vârstă de 31 de ani, a fost arestat vineri pentru că ar fi întreţinut relaţii sexuale cu minori, scrie Daily Mail.
Şoc în Premier League! Un fotbalist a fost arestat pentru pedofilie
Numele fotbalistului nu a fost făcut public. El a fost reţinut vineri de poliţia din Manchester, dar nu a fost confirmată legătura cu una dintre echipele din oraş Manchester United şi Manchester City.
„Ofițerii au arestat un bărbat de 31 de ani, din cauza suspiciunilor de abuz asupra minorilor. Este reținut pe durata anchetei, pentru mai multe investigații”, se arată într-un comunicat emis de Greater Manchester Police.
Între timp, fotbalistul a fost eliberat pe cauţiune. El este suspendat de clubul la care este legitimat.
Fotbalistul a fost suspendat de clubul din Premier League
„Putem confirma că un fotbalist din prima echipă a fost suspendat pe durata investigațiilor. Clubul va continua să ajute autoritățile și nu vor mai exista alte declarații pe viitor”, au transmis reprezentanţii clubului.
Jurnaliştii britanici precizează că la începutul lunii au avut loc percheziţii acasă la fotbalist. „Mai multe obiecte ar fi fost confiscate de poliţişti. A fost interogat în legătură cu acuzaţii foarte serioase”, a spus o sursă a celor de la Daily Mail.
- Un fotbalist din Premier League, suspectat de pedofilie
- El a fost arestat vineri de poliţia din Manchester
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Meciurile României din Liga Naţiunilor sunt exclusiv pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- „Zero lei” Administratorul stadionului pe care se dispută FCSB – Botoşani nu a mai rezistat: „Nu vom mai accepta”
- U Cluj – UTA 0-0. Meci istoric pentru Dan Nistor, titularizat de Bergodi
- Noi transferuri la Dinamo. Anunţul lui Andrei Nicolescu: „Peste media campionatului”
- „Gata!”. Tensiuni la FCSB, înaintea meciului cu Botoşani. Replică dură pentru Mihai Stoica: „Se întâmplă ceva!”
- Arnold Garita a făcut show la venirea în România! Cum l-a numit pe Gigi Becali: „Dacă nu joc, îmi iau banii şi plec”


































