Închide meniul

"Speranţa moare ultima la Dinamo, chiar dacă e în comă". Pablo Cortacero, sfătuit să vină urgent cu banii!

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 noiembrie 2020, 12:17

Comentarii
"Speranţa moare ultima la Dinamo, chiar dacă e în comă". Pablo Cortacero, sfătuit să vină urgent cu banii!

Pablo Cortacero, aşteptat să plătească datoriile la Dinamo

Cornel Ţălnar asigură că spaniolii au salvat clubul de la faliment, dar că riscul colapsului financiar încă pluteşte în aer. Directorul tehnic al clubului se teme de ce e mai rău.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cornel Ţălnar, îngrijorat că Dinamo ar putea intra în faliment

"Noi, românii, avem o vorbă și nu știu cum se traduce în limba spaniolă, speranța moare ultima. Știu, însă, că e în comă, dar nu a murit. Să nu uităm totuși că banii pe care domnul Cortacero i-a virat până acum, plus banii de la suporteri, au salvat clubul de la faliment. Repet, faliment!", a declarat oficialul alb-roşiilor pentru Prosport.

Ţălnar a fost implicat în aducerea lui Pablo Cortacero la Dinamo. Chiar şi aşa, nu a primit încă niciun ban. Este în aceeaşi situaţie cu Ionel Dănciulescu şi Gigi Mulţescu.

"Nu am încasat vreun leu, însă pot să vă arăt kilometrajul de la mașină, să vedeți câți kilometrii am făcut în interes de serviciu. Pentru mine nu contează acest aspect, repet, am făcut-o pentru binele lui Dinamo, pentru că Țălnar va fi alături de Dinamo până la moarte", a dezvăluit Ţălnar.

De patru ori a fost Ţălnar antrenorul lui Dinamo. Din postura de jucător al "câinilor" a cucerit trei titluri şi două Cupe ale României.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și