Închide meniul

Ştefan Radu, comeback de senzaţie la Dinamo! Legenda lui Lazio a fost dată de gol de cel mai bun prieten: “Şi-ar dori să vină să joace!”

Dragoș Vasile Publicat: 20 iulie 2021, 19:36

Comentarii
Ştefan Radu, comeback de senzaţie la Dinamo! Legenda lui Lazio a fost dată de gol de cel mai bun prieten: Şi-ar dori să vină să joace!

profimediaimages.ro

Ştefan Radu, comeback de senzaţie la Dinamo

Dezvăluirea a fost făcută de Hristu Chiacu, cel mai bun prieten al legendei lui Lazio. Ştefan Radu a fost transferat de laziali de la Dinamo în ianuarie 2008 pentru 4.75 milioane de euro. El a câștigat Cupa și SuperCupa Italiei în trei rânduri alături de formația capitolină.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“El şi-ar dori ca după doi ani, dacă nu mai semnează cu Lazio, să vină să joace la Dinamo. Dar să vedem unde. Poate la old-boys. Să vedem atunci ce va mai fi la Dinamo, unde se va găsi echipa.

El nu poate ieși normal, să stea la o terasă, să bea o cafea. Trebuie să se ferească, pentru că este asaltat de suporteri, toată lumea vrea un autograf sau o poză. Îl pot compara cu Totti, la Roma. Este un idol pentru Lazio”, a declarat Hristu Chiacu, pentru Playsport.

Ştefan Radu, felicitat de fanii lui Lazio. Banner emoţionant la ultimul antrenament. Răspuns pe măsură al românului

Fanii echipei Lazio au afişat, duminică, la antrenamentul formaţiei lor favorite, un banner cu un mesaj măgulitor la adresa fundaşului Ştefan Radu, informează presa italiană.

„412 volte con questa maglia. Avanti Stefan, alla prossima battaglia (n.r. – De 412 ori cu acest tricou. Înainte, Ştefan, la următoarea bătălie)„, au scris suporterii, potrivit news.ro.

Reclamă
Reclamă

Fotbalistul care va împlini 35 de ani în luna octombrie le-a răspuns ultraşilor pe reţelele de socializare. „Pentru totdeauna!„, afost mesajul fundaşului lui Lazio.

Ştefan Radu a jucat 412 meciuri în tricoul echipei Lazio, cele mai multe din istorie, dar în această vară a fost foarte aproape să-şi urmeze antrenorul, pe Simone Inzaghi, la campioana Inter Milano. În cele din urmă, românul a decis să nu plece din Capitală şi să-şi continue cariera la echipa la care se află din ianuarie 2008, după ce s-a transferat de la Dinamo.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:14 19 iul.
Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi în 3-1 cu FC Argeș: “Cam toate echipele vor avea ocazii contra noastră”
23:43
Ştefan Baiaram, cu gândul la cupele europene după prima victorie a sezonului a Universităţii Craiova: “Suntem datori”
23:25
Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1. Oltenii lui Mirel Rădoi, la primul succes al sezonului
22:58
Valentin Mihăilă, prezentat oficial la Rizespor. Mesaj în turcă transmis de internaţionalul român
22:46
Ianis Stoica, anunț despre viitorul său după Hermannstadt – Metaloglobus 2-2: “Nu sunt de neînlocuit!”
22:22
Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele turneului de la Iași. Moment istoric pentru România
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 4 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 5 Constantin Budescu, aproape să semneze cu noua echipă. Unde va evolua după despărţirea de Gloria Buzău 6 Antrenorul lui Lugano a gafat atunci când a vorbit despre CFR Cluj! Ce a putut spune înaintea dublei din Europa League
Citește și