"Suntem complexaţi". Păun a răbufnit după un nou eşec în Liga 1. Va fi noapte albă pentru jucătorii campioanei

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 noiembrie 2020, 20:11

Comentarii
"Suntem complexaţi". Păun a răbufnit după un nou eşec în Liga 1. Va fi noapte albă pentru jucătorii campioanei

Adrian Păun, reacţie după înfrângerea cu UTA Arad

Mijlocaşul de 25 de ani a tras un semnal de alarmă la finalul disputei din Gruia. A anunţat că urmează să analizeze la cel mai mic detaliu ceea ce s-a întâmplat în această etapă din Liga 1. Păun le-a transmis coechipierilor că e nevoie de o răbufnire de orgoliu în meciul cu AS Roma, din Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Păun, mesaj de luptă pentru colegii de la CFR Cluj

"Suntem complexaţi, nu pot să înţeleg de ce. Până la meciul cu Mediaş pierdusem un singur meci într-un an. Trebuie să ne facem autocritica şi să nu se mai întâmple aşa ceva. Suntem echipa campioană şi nu trebuie să găsim scuze. Facem parte dintr-un lot valoros, ştim ce ne cere Mister. Nu înţeleg ce se întâmplă, nu vrea să intre mingea. Cred că am avut un ghinion teribil. 

Cu siguranţă, acum suntem afectaţi cu toţii… atât noi cât şi suporterii noştri. În seara asta, cu siguranţă, ne vom uita la meci, nu putem dormi după meci, mai ales când pierdem. De mâine trebuie să ne gândim la meciul cu Roma, ştim ce s-a întâmplat în tur şi nu mai vrem să se repete", a declarat Adrian Păun imediat după partida cu UTA.

La începutul lunii, CFR Cluj a pierdut fără drept de apel confruntarea de pe Olimpico. Gruparea din Gruia îşi poate lua revanşa în faţa celor de la AS Roma, joi, de la ora 22:00.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:04

Alexandru Chicpiu, reacţia serii după ce U Cluj a învins-o dramatic pe FC Argeş: “Am 80 de ani, dar mi-au tremurat picioarele”

22:57

Bogdan Andone, dărâmat la interviu după ce Argeș a pierdut în min. 90+2 cu “U” Cluj: “Greu de găsit explicații”

22:30

VIDEOFC Porto – Alverca 0-0. “Dragonii” au nevoie de cel puțin un egal pentru titlul 31 din Liga Portugal

22:30

LIVE VIDEOCalificările Marelui Premiu de la Miami sunt ACUM, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Norris a câştigat sprintul

22:14

Diego Simeone a atins o bornă fabuloasă şi l-a egalat pe Mircea Lucescu: “Să continuăm așa cât îmi va permite puterea”

22:01

Continuă problemele la Dinamo. Un jucător U21 e OUT pentru derby-ul cu Univ. Craiova: “Are o hernie”

1 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 2 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 3 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 4 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 5 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 6 FotoFlorin Prunea, făcut praf de soţie pentru că s-a afişat cu amanta: “Să îi fie ruşine, a jucat murdar”! Cum arată femeia
Citește și