Atmosferă de vis la începutul derby-ului Rapid – FCSB. Pe giuleşti, cele două galerii au avut torţe şi mesaje spectaculoase, partida fiind întreruptă câteva minute.
Ultraşii de la FCSB au fost cei care au aprins primii torţele, dar rivalii de la Rapid nu au rămas mai prejos. Peluza “a luat foc”, iar mesajul a fost unul clar.
Atmosferă de vis la începutul derby-ului Rapid – FCSB
“Ne preţuim istoria şi apărăm prezentul. Cavalerii rămân de neclintit în templu”, au scris rapidiştii, care aşteaptă prima victorie din acest sezon de Superliga, chiar împotriva rivalilor.
De cealaltă parte, cei din Peluza Nord au afişat scurt: “O ştiaţi, este?” Ei au făcut referire la faptul că ultraşii rapidişti s-au lăudat sâmbătă că le-ar fi aflat coregrafia roş-albaştrilor.
Derby încins pe Giuleşti
Ultraşii giuleşteni din Peluza Nord se laudă că au descoperit care este scenografia rivalilor. Au făcut publice şi imaginile cu bannerele care erau pregătite de fanii vicecampioanei.
Un suporter al Rapidului ar fi aflat unde îşi pregătesc roş-albaştrii scenografia cu care vor veni în Giuleşti, a mers acolo şi a făcut câteva poze. Acestea au apărut pe Facebook, alături de un mesaj acid.
Gafă incredibilă făcută de Jandarmeria Română chiar înainte de Rapid – FCSB
Gafă incredibilă făcută de Jandarmeria Română înaintea derby-ului Rapid – FCSB, din etapa a 2-a a Superligii. A încurcat stadioanele într-un comunicat în care anunţau ce măsuri de ordine şi siguranţă publica a luat.
Chiar dacă a folosit, în primul paragraf, „Stadionul Rapid-Giuleşti din Capitală”, Jandarmeria i-a trimis pe fani pe Arena Naţională. A precizat că fanii Rapidului vor putea intra la meci prin Bulevardul Pierre de Coubertin, în timp ce ultraşii de la FCSB ar fi avut acces prin Bulevardul Basarabia şi Strada Maior Ion Coravu.
- Rapid – FCSB, meci tare în Giuleşti
- Atmosferă de vis în Giuleşti
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dinamo, umilită de Metaloglobus într-un amical. Zeljko Kopic a avut 10 titulari în echipa de start
- Gigi Becali, ofertă uriaşă pentru Drăguş! I-a propus bani mai mulţi decât lui Louis Munteanu: “E cel mai bun”
- Gigi Becali, un nou asalt pentru Louis Munteanu. Decizia luată de patronul FCSB
- “Cât de greu este să lucrezi cu Mihai Stoica?” Oficialul FCSB, răspuns categoric: “La crize fac urât”
- Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă































