Închide meniul

Mihai Stoica îl vrea pe Mihai Pintilii antrenor la FCSB: “O să mai dureze! L-am atins la coarda sensibilă!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 18 mai 2022, 13:48

Comentarii
Mihai Stoica îl vrea pe Mihai Pintilii antrenor la FCSB: O să mai dureze! L-am atins la coarda sensibilă!

Mihai Stoica, managerul general al FCSB, pe Arena Naţională | Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Mihai Stoica îl vrea pe Mihai Pintilii antrenor la FCSB. Managerul general al roş-albaştrilor e convins că Pintilii va fi antrenorul ideal pentru echipa lui Gigi Becali peste câţiva ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica spune că Mihai Pintilii trebuie să mai crească pentru a face faţă cerinţelor de la FCSB.

Mihai Stoica îl vrea pe Mihai Pintilii antrenor la FCSB

“Mi-l doresc pe Pintilii, dar să mai crească Pintilii, până când o să aibă… O să mai dureze câţiva ani până când o să aibă şi el dreptul, licenţa. De aia… Înţelegeţi de ce m-am luptat atunci (n.r. să nu plece Pintilii la naţională), însă, fără să ştiu că el se uita, l-am atins la coarda sensibilă.

Habar n-aveam, doar că aia a fost întâmplarea. De aia m-am luptat să nu plece la echipa naţională. Pe Pintilii îl văd în doi ani, trei ani, când o să aibă licenţa, îl văd pregătit pentru a prelua echipa. Fără licenţă, ştii cum e… Poenaru poate, Croitoru poate, la noi nu poate nimeni”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Mihai Pintilii a refuzat un salariu de 5 ori mai mare de la FRF şi a rămas la FCSB

Gigi Becali a dezvăluit că Mihai Pintilii a refuzat un salariu lunar de 15.000 de euro de la Federaţie şi a rămas pe o sumă de cinci ori mai mică în funcţia de secund la FCSB. Finanţatorul roş-albaştrilor e convins că Pinti va deveni curând noul antrenor plin al vicecampioanei.

Reclamă
Reclamă

„Pintilii 100% va fi antrenor, într-un an jumătate își ia licența. El va fi antrenorul nostru multă vreme, până vrea el să plece. A demonstrat că e prea frumos caracter.

Avea 15.000 de euro lunar la FRF, dar a a rămas pe 3.000 de euro la FCSB. A zis că nu mă trădează, că el are bani. În viitor, voi recunoaște și eu caracterul lui frumos și va fi antrenorul nostru”, a spus Becali, la Pro X.

Mihai Pintilii a refuzat oferta lui Edi Iordănescu

Mihai Pintilii a avut o primă reacție după ce a refuzat oferta lui Edi Iordănescu de a deveni secund la națională. Pintilii a dezvăluit că niște declarații date de Mihai Stoica l-au emoționat și a decis să rămână la FCSB.

Reclamă

Mihai Pintilii a fost varianta lui Edi Iordănescu pentru postul de secund la națională. Chiar dacă l-a sunat și i-a propus să vină lângă el la națională, Edi Iordănescu s-a lovit de un refuz din partea lui Pintilii.

”Eu în acte sunt delegat la FCSB! Aici sunt, am ales drumul acesta și merg până la capăt. Clubul acesta mi-a dat tot ce mi-am dorit eu și mi-a făcut un nume în fotbal. Și aici poate să fie un pas înainte. Îi mulțumesc lui Edi pentru că m-a sunat și mi-a propus, dar sunt aici și mă bucur că sunt în fața dumneavoastră.

Mihai Pintilii, dublu campion cu FCSB

Cum a zis și MM, mult a contat emisiunea în care a făcut niște declarații și a contat mult. Chiar m-am emoționat, eram cu familia. Nu garantează nimeni că o să fiu antrenor bun și că o să conduc clubul acesta”, a spus Mihai Pintilii în cadrul unei conferințe de presă.

Mihai Pintilii a jucat pentru FCSB în perioadele 2012-2014 și 2016-2020. Mijlocașul a câștigat două campionate și o Supercupă. Edi Iordănescu a recunoscut că și-l dorește în staff pe Mihai Pintilii, alături de care a colaborat foarte bine pe perioada în care acesta a fost antrenorul celor de la FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:35
O nouă problemă la FCSB. Un om de bază s-a accidentat în derby-ul cu Dinamo
9:11
Jucătorii de la FCSB, băgați în ședință de galerie după derby-ul cu Dinamo: “Nu mai merge”
9:02
VIDEO“Momentul pe care îl aşteptam” Reacţia lui Lionel Messi după ce a cucerit un trofeu istoric cu Inter Miami!
8:47
“Cutremur” la Liverpool. Mohamed Salah poate pleca în iarnă: “Echipa m-a aruncat în fața trenului”
8:43
VIDEO & FOTOPreşedintele FIFA i-a cerut scuze selecţionerului Argentinei pentru un moment de la tragere: “E ridicol”
8:20
Gigi Becali a anunțat câți jucători vrea să transfere în iarnă la FCSB. Cine va fi OUT de la echipă
1 “Ca un idiot”. Reacția uluitoare a lui Cristi Chivu după ce a devenit lider în Serie A cu Inter 2 VIDEOMax Verstappen, pole în cursa Marelui Premiu din Abu Dhabi! Norris, pe 2 în calificări, Piastri, pe 3! 3 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Dinamo 0-0: “Am vrut să îl schimb” 4 Românul celebru care a dezvăluit suma de bani cu care Gigi Becali l-a ajutat într-un moment critic al vieţii 5 Dan Petrescu a dat-o în judecată pe Rapid. Motivul uluitor din spatele deciziei 6 VIDEOLionel Messi e campion! Inter Miami a câștigat finala MLS și a cucerit primul titlu din istorie
Citește și