Toni Petrea, prima reacţie după FCSB – Craiova 0-0. De ce a făcut trei schimbări la pauză şi ce spune despre lupta la titlu. "Mă preocupă jocul echipei"

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 aprilie 2021, 20:13

Comentarii
Toni Petrea, prima reacţie după FCSB – Craiova 0-0. De ce a făcut trei schimbări la pauză şi ce spune despre lupta la titlu. "Mă preocupă jocul echipei"

Toni Petrea a smuls doar o remiză cu Universitatea Craiova

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Toni Petrea a pus rezultatul înregistrat la Giurgiu şi pe seama faptului că nu s-a putut baza pe mai mulţi jucători convocaţi la naţionalele României. A acuzat o stare de oboseală şi a făcut trei schimbări la pauză. Vînă, Creţu şi Panţîru au intrat în locul lui Oaidă, Ovidiu Popescu, respectiv Radunovic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toni Petrea: "Am observat o lipsă de prospeţime. Andrei Vlad ne-a salvat!"

"A fost o partidă foarte disputată, aşa cum am anticipat, cu un adversar foarte bun. Ritmul jocului a fost destul de bun, dar cred că s-a putut observa un anumit plus la echipa adversă.

Cred că jucătorii au depus un efort considerabil. Pun rezultatul pe seama unei lipse de prospeţime. Andrei Vlad ne-a salvat într-o situaţie foarte grea, aşa am scos un punct. Puteam câştiga pe final, dar nu ştiu dacă era meritat. 

Am observat o lipsă de prospeţime. Am avut jucători la echipele naţionale, la ei s-a văzut o stare de oboseală. Am considerat că ar fi un plus pentru noi să schimbăm. Pe Miron nu l-am înlocuit pentru că nu cred că a făcut un meci rău. El de la meci la meci încearcă să joace cât mai bine", a declarat Toni Petrea.

Cu o victorie, FCSB era sigură că nu mai poate fi ajunsă de CFR Cluj la finalul celor 30 de etape. De la introducerea play-off-ului în Liga 1, titlul a ajuns de fiecare dată la echipa care a fost pe primul loc după sezonul regulat.

Reclamă
Reclamă

"E o statistică despre care toată lumea vorbeşte, dar pe mine mă preocupă mai mult jocul echipei şi mai puţin ce poziţie încheiem la finalul sezonului regulat. Mai avem un meci la Sfântu Gheorghe, cu o echipă bună, vedem ce se va întâmpla. E o luptă foarte strânsă. Aşa cum am anticipat, va fi o luptă foarte strânsă în play-off. Cred că şi Botoşani şi Clinceni vor pune probleme. Sunt echipe bune", a precizat antrenorul lui FCSB după ce a făcut 0-0 cu Craiova.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:15

Mesajul lui Leo Messi la o zi după Spania – Argentina 1-0: „Durerea e foarte mare!”

21:05

VideoJurnal Antena Sport | Petrecere de toţi fanii la finala Mondială

21:03

VideoJurnal Antena Sport | Spania, aplaudată şi la Bucureşti

21:01

VideoJurnal Antena Sport | Europa nu e de speriat

21:00

„Merităm să fim aici”. Florin Maxim, mândru de jucătorii săi după revenirea Corvinului în Liga 1

20:59

VideoJurnal Antena Sport | Messi, Yamal şi ultimul bal

1 Cum s-a despărţit Simona Halep de iubit printr-un SMS. Tatăl ei a intervenit: „Nu i-a picat bine…” 2 VIDEOFotbalistul care a refuzat să-l salute pe Donald Trump la ceremonia de premiere 3 VIDEOBătaie pe teren după ce Spania a câștigat Cupa Mondială! Gesturi golănești comise de Leandro Paredes 4 Rodri, „Balonul de Aur” al Cupei Mondiale. Toate premiile acordate după finala Spania – Argentina 5 Dusan Vukovic a semnat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 6 Decizia luată de FIFA după scandalul făcut de argentinieni în finala Cupei Mondiale
Citește și