Chiricheş a subliniat momentele bune avute de tricolori contra naţionalei lui Joachim Low şi crede că România poate ajunge la CM 2022 chiar dacă nu va termina pe primul loc în grupă.
Vlad Chiricheş: "Sunt obosit. Am avut mult de alergat după atacanţii lor"
"Sunt obosit. Am avut mult de alergat după atacanţii lor. (…) Clar că am avut de suferit contra unei echipe foarte puternice, care are posesia. Pe alocuri, am avut momente bune, cu şansă puteam scoate un rezultat bun.
Era clar că trebuia să alergăm mult. Am avut în faţa noastră campioni şi a fost greu. Am avut o atitudine bună.
Dacă vom continua cu dăruirea şi unitatea din acest joc, putem câştiga restul meciurilor. E clar, obiectivul nostru e să terminăm grupa cât mai sus, speră să fie pe locul doi. Germania e favorită pentru primul loc", a transmis căpitanul Vlad Chiricheş, pentru Pro TV.
- România - Germania 0-1
- Chiricheş speră la locul al doilea în grupă
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc
- Vozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!
- E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu
- Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
- Care e meciul pe care îl poţi vedea duminică, în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY































