Închide meniul

Tragedie! Caius Lungu, fost fotbalist în Liga 1, a murit la 36 de ani

Publicat: 23 iulie 2025, 15:34

Comentarii
Tragedie! Caius Lungu, fost fotbalist în Liga 1, a murit la 36 de ani

Caius Lungu a murit la 36 de ani/ News.ro

Caius Lungu, un fotbalist în vârstă de 36 de ani a suferit un infarct în timp ce se afla pe o stradă din Timişoara. El a fost preluat imediat de un echipaj medical şi dus la spital, însă medicii nu au mai putut face nimic pentru el.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bărbatul alerga pe o stradă din Timişoara, alături de fratele său, în momentul în care i s-a făcut rău. El a fost preluat de o ambulanţă şi dus la Institutul de Boli Cardiovasculare din Timişoara, unde a decedat.

Caius Lungu, fost fotbalist în Liga 1, a murit la 36 de ani

”În dimineaţa zilei de 23 iulie 2025, în jurul orei 08:57, poliţiştii au fost sesizaţi de către medicul de gardă al unei unităţi medicale din Timişoara cu privire la faptul că la Unitatea de Primiri Urgenţe a fost adus un bărbat în stare de inconştienţă. Deşi personalul medical a aplicat imediat manevrele de resuscitare, din păcate, a fost declarat decesul acestuia. În urma primelor cercetări a reieşit faptul că un echipaj SMURD din cadrul ISU Banat a transportat de la intersecţia străzilor Grigore Alexandrescu cu Calea Bogdaneştilor un bărbat de 36 de ani, în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate după ce i s-ar fi făcut rău”, a transmis IPJ Timiş.

Unul dintre cluburile unde a jucat fotbalistul a transmis un mesaj de condoleanţe.

”Cu profundă tristeţe, clubul Ripensia Timişoara anunţă trecerea prematură în nefiinţă a fostului nostru jucător, Caius Lungu, la doar 36 de ani. Caius a fost un om dedicat fotbalului, un coleg apreciat şi un component valoros al echipei noastre. Pierderea sa fulgerătoare ne îndurerează profund, iar gândurile noastre se îndreaptă către familia lui, către cei dragi şi către toţi cei care l-au cunoscut. În aceste momente de durere, ne exprimăm întreaga compasiune şi susţinere. Ripensia Timişoara îi va păstra mereu amintirea vie şi îi va onora contribuţia pe teren şi în afara lui”, a transmis clubul.

Reclamă
Reclamă

Fotbalistul a fost legitimat de-a lungul timpului la Fortuna Covaci, Voinţa Sibiu, CSM Râmnicu Vâlcea, Ripensia Timişoara, Colorno (Italia), CSM Reşiţa, Periam şi Pobeda Star Bîsnov.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:18
LIVE SCOREReal Madrid – Juventus 0-0. Seară de foc în Champions League. Bayern, Liverpool și Chelsea fac spectacol
23:01
Edi Iordănescu, anunț despre viitorul lui după ședința cu oficialii Legiei Varșovia: „Nu m-am uitat la bani”
22:26
Lennart Karl l-a depășit pe Toni Kroos după golul marcat în Bayern – Brugge. Reușită de senzație pentru puștiul bavarezilor
21:55
Mihai Stoica a anunțat marea împăcare dintre Denis Alibec și galerie! Moment inedit pregătit înainte de FCSB – Bologna
21:37
Antrenorul Bolognei are emoții înaintea meciului cu FCSB: “E normal”
21:34
FCSB – Bologna LIVE TEXT (19:45). Duel încins pentru campioană în Europa League. Echipele probabile
1 Andrea Mandorlini, dat afară de la CFR Cluj. Înlocuit cu nume sonor din “Generaţia de Aur” 2 Şi Dan Petrescu a intrat pe lista lui Mureşan. Se bate cu un alt component al “Generaţiei de Aur” pentru banca CFR-ului 3 Solicitare făcută UEFA pentru excluderea FCSB-ului din competiţii europene 4 Generalii i-au făcut preţul lui Gigi Becali pentru marca Steaua: 11,4 milioane de dolari! Ce a decis patronul FCSB 5 Vlad Dragomir, anunţ despre transferul la FCSB. L-a sunat Meme, ce s-a decis! 6 PSV – Napoli 6-2, Leverkusen – PSG 2-7 și Union SG – Inter 0-4. Spectacol total în Champions League. Rezultatele serii
Citește și