Foto

Udinese – Juventus 2-2 | Cristiano Ronaldo, gol anulat în minutul 90+4! Rezerva de lux a lui Allegri s-a bucurat nebuneşte. VAR-ul i-a stricat seara

Publicat: 22 august 2021, 21:40

Comentarii
Udinese – Juventus 2-2 | Cristiano Ronaldo, gol anulat în minutul 90+4! Rezerva de lux a lui Allegri s-a bucurat nebuneşte. VAR-ul i-a stricat seara

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cristiano Ronaldo a plutit peste apărarea lui Udinese şi a trimis perfect cu capul în minutul 90+4. Era golul de 3-2, într-un meci nebun, în care Juventus condusese cu 2-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Udinese – Juventus 2-2 | Cristiano Ronaldo, gol anulat în minutul 90+4

Ronaldo şi-a scos tricoul şi s-a bucurat nebuneşte alături de colegi. Arbitrii din camera VAR i-au stricat însă seara. Reuşita a fost anulată pentru un ofsaid milimetric.

Ronaldo s-a ales şi cu un cartonaş galben pentru modul în care s-a bucurat.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a intrat în minutul 60 în Udinese – Juventus

În mod surprinzător, Ronaldo a început meciul de la Udine pe banca de rezerve. El a atras atenţia cu un gest făcut în timp ce jocul era oprit. Ronaldo a fost ca un antrenor secund. Portughezul a dat indicaţii în acelaşi timp cu Allegri. Bernardeschis a fost cel care a beneficiat de sfaturile lui Ronaldo.

https://twitter.com/Gago_mario_/status/1429495940159840257

De ce nu a fost Cristiano Ronaldo titular în Udinese – Juventus

Conducătorii lui Juventus au explicat de ce Cristiano Ronaldo a fost rezervă în Udinese – Juventus. Pavel Nedved asigură că nu se pune problema ca golgheterul ultimului sezon din Serie A să plece în această perioadă de mercato.

Reclamă

„A fost o alegere împărtășită de jucător. Suntem la începutul sezonului şi încă nu este în cea mai bună condiţie fizică. În această situaţie nu este numai Cristiano, ci întreaga echipă. Antrenorul nostru a încercat să trimită pe teren cea mai bună echipă.

Chiellini, care este campion european, a rămas și el pe bancă. Au fost făcute anumite alegeri pentru a fi competitivi în această seară. Pot să confirm 100% că Ronaldo va rămâne la Juventus!„, a declarat Pavel Nedved pentru Dazn, citat de football-italia.net.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:16

Cristiano Ronaldo, replică pentru critici înainte de debutul la Campionatul Mondial: „Nu ați văzut meciurile?”

10:49

Italia, ironizată de Gianni Infantino, după ratarea participării la Mondial: „Poate așa s-ar califica”

10:33

Zlatan Ibrahimovic nu s-a abținut și l-a dat afară din emisiune, când a aflat cu cine ține la Mondial: „Fiți atenți la el”

10:16

Neluțu Varga a făcut anunțul despre noul antrenor de la CFR Cluj. E așteptat să semneze: „Azi vor ateriza”

10:05

Qatar – Elveția (LIVE VIDEO, 22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Duel dezechilibrat la Cupa Mondială în California

10:01

EXCLUSIVGabi Tamaș și-a ales favorita la Campionatul Mondial. Dan Alexa, surprins după primele meciuri: „Mă așteptam la altceva”

1 Meciul de deschidere de la Mondial a scris istorie! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat asta 2 Universitatea Craiova, lovitură de proporții! Vine din Serie A și va semna cu campioana României 3 Porecla bizară a noului iubit al Simonei Halep. Părinţii fostei sportive au intrat în pământ de ruşine când au aflat 4 „Când cauți cele mai proaste transferuri la Real, mă găsești pe mine!” Geniul distrus de Mourinho în primul mandat 5 Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale a fost pe AntenaPLAY! 6 Programul zilei a 2-a de la Cupa Mondială! Meciurile transmise în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
Citește și