Închide meniul

Ultima contraofertă pe care le-a făcut-o Gigi Becali arabilor. În ce condiții acceptă transferul lui Olimpiu Moruțan

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 ianuarie 2021, 9:49

Comentarii
Ultima contraofertă pe care le-a făcut-o Gigi Becali arabilor. În ce condiții acceptă transferul lui Olimpiu Moruțan

Gigi Becali se poate îmbogăți dacă îl vinde pe Olimpiu Moruțan

Chiar dacă oferta arabilor a fost de 10.5 milioane de euro, finanțatorul liderului Ligii 1 nu a stat pe gânduri și a cerut de aproape două ori mai mult. În cele din urmă și-a mai redus din pretenții, dar i-a pus în încurcătură pe șeici.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ce ofertă așteaptă Gigi Becali pentru Olimpiu Moruțan

Conform GSP, nu Al Jazira insistă pentru tânărul mijlocaș de la FCSB. Ar fi vorba de Al Ain, echipa clasată pe locul 5 în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

În acest moment, negocierile sunt în plină desfășurare, iar Gigi Becali este dispus să accepte și 14 milioane de euro pentru a-l lăsa să plece pe internaționalul de tineret al româniei. Își dorește totuși să păstreze și 10% dintr-un viitor transfer al lui Moruțan.

Gigi Becali poartă discuții chiar cu conducătorul echipei antrenată de Cosmin Olăroiu între 2011 și 2013. Este vorba de Mohamed bin Zayed Al Nahyan (MBZ), a cărui avere este estimată la 30 de miliarde de dolari.

"Eu zic da, se poate vinde. Mie mi se pare că îl dorește foarte tare. Probabil o stea vreo 6 luni sau un an acolo, dar eu zic că îl cumpără pentru altă echipă", a dezvăluit Florin Vulturar, agentul lui Moruţan, pentru AS.ro.

Reclamă
Reclamă

"Eu am înţeles că îl vinde pe Moruţan. Dacă preţul din presă este cel pe care îl cere domnul Becali, vă daţi seama, nici la pământ nu câştig atâţia bani cât câştig din fotbaliştii de la Botoşani. Aşa că, de ce nu aş fi mulţumit de afacerile pe care le facem împreună?

Moruţan e un fotbalist important şi sper să se întâmple acest transfer. Am înţeles că nu rămâne doar în Golf, el va putea pleca la o echipă din Europa", a precizat Valeriu Iftime în exclusivitate pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:57
Dan Petrescu se teme înaintea derby-ului cu Rapid! Cu ce probleme se confruntă: “Am avut ghinion”
16:48
“Am văzut niște lucruri groaznice” Daniel Pancu, un nou atac la adresa naționalei U21: “La comportamentul lor..”
15:45
Meciul Shkendija – FCSB va fi arbitrat de o brigadă din Belgia! Anunţul făcut de UEFA
15:25
FIFA, schimbare majoră de nume după Mondialul Cluburilor! Ce se întâmplă cu vechea competiţiei
15:14
Dan Petrescu, anunț despre Louis Munteanu înainte de Rapid – CFR Cluj: „Îi urez baftă”
14:36
„Transferul lui e o prioritate”. Italienii, nou anunț despre viitorul lui Răzvan Marin
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 Noul jucător al lui Dinamo, convins de Ianis Hagi să semneze: „E unul dintre prietenii mei, mi-a vorbit de bine” 4 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 5 Ioan Andone, cucerit de noul jucător al lui Dinamo: „Va marca 12-14 goluri în 3-4 luni” 6 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români
Citește și