Patrik Schick a marcat de la aproape 50 de metri în meciul dintre Cehia şi Scoţia din grupele Euro 2020.
Un african îl concurează pe Patrik Schick
Golul lui Schick a fost desemnat cel mai frumos de la turneul final, a anunţat UEFA. Peste 800.000 de voturi au fost exprimate doar în primele 24 de ore.
INTRĂ AICI SĂ VEZI GOLUL LUI SCHICK
BBC a descoperit însă un gol care îl concurează pe cel de la Euro. “Între timp, în prima ligă din Ghana”, au scris jurnaliştii englezi pe contul de Twitter.
În imagini, se vede cum unul dintre jucători înscrie de la aproape 60 de metri!
Meanwhile…
In the Ghanaian Premier League… 👀 #bbcfootball pic.twitter.com/G2OPfLXp6U
— BBC Sport (@BBCSport) July 15, 2021
Un alt gol spectaculos, marcat în campionatul din Tanzania, a fost prezentat într-unul dintre comentarii.
https://twitter.com/PraiseEdwin7/status/1415634384137371658
- Un african îl concurează pe Patrik Schick
- Gol de la 60 de metri în Ghana
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Campioana surpriză din Europa? Nou-promovata care și-a demis antrenorul pentru că nu punea muzică în autocar
- Cristi Chivu, laude la adresa rivalului, înaintea derby-ului cu Milan: „Știe să fie pragmatic”
- Robert Lewandowski a intrat în istoria Barcelonei! Polonezul a marcat primul gol pe noul Camp Nou. Messi nu a fost uitat de fani
- Pierdere mare pentru Rapid înainte de CFR Cluj. Un titular s-a accidentat
- UTA – U Cluj 0-2. “Șepcile roșii”, victorie la Arad. Primul meci fără gol primit de la venirea lui Bergodi
































