Un fotbalist de doar 19 ani a încetat din viaţă! Declaraţia cutremurătoare a tatălui. “Era nemişcat. Am crezut că doarme!”

Publicat: 17 august 2021, 14:24

Comentarii
Un fotbalist de doar 19 ani a încetat din viaţă! Declaraţia cutremurătoare a tatălui. Era nemişcat. Am crezut că doarme!

Profimedia

Marco Tampwo, un tânăr jucător congolez care s-a alăturat recent clubului italian Atletico Fiuggi din Serie D, a murit la vârsta de 19 ani, informează presa italiană, citată de news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un fotbalist de doar 19 ani a încetat din viaţă în Italia

După două zile de antrenament, jucătorul a fost testat pozitiv cu noul coronavirus şi plasat în izolare, alături de familia lui. Duminică după-amiază, el le-a spus apropiaţilor că vrea să se odihnească puţin.

“Am crezut că doarme, era nemişcat în patul lui. L-am chemat, dar nu s-a mişcat”, a declarat printre lacrimi tatăl lui Tampwo, cel care a chemat serviciile de urgenţă.

Paramedicii au încercat să-l resusciteze, fără succes însă.

“Nu avem cuvinte în faţa unei asemenea tragedii!”

Potrivit presei locale, Tampwo a suferit un atac de cord. Cauza exactă a decesului va fi stabilită după autopsie. Parchetul din Tivoli a deschis o anchetă.

Reclamă
Reclamă

“Preşedintele David Ciaccia şi întreaga grupare Atletico Terme Fiuggi îl plâng pe Marco, care a decedat prematur la vârsta de 19 ani. Nu avem cuvinte în faţa unei astfel de tragedii. Ciao Marco”, a transmis clubul pe reţelele de socializare.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:14

Andrei Nicolescu şi-a luat gândul de la titlu. Care e obiectivul lui Dinamo

11:40

De ce Gică Hagi a decis să nu mai antreneze la Farul: “Să dăm o prospețime minții”

11:21

Daniel Pancu ştie cine are prima şansă la titlu: “Sunt foarte puternici”

10:42

Florin Prunea a dat verdictul. Cine e cel mai bun antrenor din Liga 1 în acest moment

10:30

Un fost atacant din Giuleşti critică tactica lui Costel Gâlcă cu CFR: “Nu înţeleg”

10:10

Unde câștigă Mercedes în fața Ferrari

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și