Un portar din Liga a patra a intrat în lupta contra coronavirusului: ”Este nevoie de unitate!”

Antena Sport Publicat: 10 aprilie 2020, 10:04

Comentarii
Un portar din Liga a patra a intrat în lupta contra coronavirusului: ”Este nevoie de unitate!”

Un portar din Liga a patra a intrat în lupta contra coronavirusului: ”Este nevoie de unitate!”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Pe lângă meseriile de antrenor și jucător, Gînscă este și angajat al Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Unirea” din Județul Alba. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rareș Gînscă luptă împotriva Covid-19: ”Este nevoie de unitate!”

“Acum este nevoie de unitate și solidaritate! Am crezut că le-am văzut pe toate, focuri de pădure, incendii la locuințe, accidente rutiere cumplite, dar nu-mi puteam închipui ce trăim acum. Este cel mai greu test

Sunt momente delicate, ești expus și iei în calcul izolarea de familie. Trebuie să ne echipăm, să ne protejăm, pregătiți pentru orice, inclusiv la un accident rutier să considerăm că intrăm în contact cu o persoană contaminată. Din păcate, ne așteptăm până la Paște situația să se înrăutățească”, a spus Gînscă pentru frf.ro.

În România sunt confirmate 5.467 de cazuri de coronavirus. Nu mai puțin de 257 de persoane au decedat, în timp ce 729 de oameni s-au recuperat. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54 2 iun.

VIDEOGică Hagi i-a luat apărarea lui Marian Aioani, după gafa din Georgia – România 1-1: “Sper să înveţe”

23:24 2 iun.

Georgienii au remarcat un “tricolor”, după remiza cu România: “A dezamorsat pericolul”

23:11 2 iun.

VIDEOVeste mare primită de Louis Munteanu! Anunţul făcut de DC United, imediat după golul marcat în Georgia – România

23:04 2 iun.

EXCLUSIVDavid Matei, în al nouălea cer după debutul la echipa națională! Ce i-a transmis Gică Hagi înainte să intre pe teren

22:50 2 iun.

EXCLUSIVFlorinel Coman, reacție după primul meci la națională în 571 de zile: „Cu încredere vom putea ajunge departe”

22:50 2 iun.

VideoRezumatul meciului Georgia – România 1-1. Remiză pentru Gică Hagi, la revenirea pe banca naţionalei

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 5 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi 6 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară
Citește și