Unde a dispărut Covid-ul? Focarul de infecție de la Astra s-a risipit! Rezultate de necrezut primite de jucătorii Astrei

Iulian Focșăneanu Publicat: 31 octombrie 2020, 12:30

Comentarii
Unde a dispărut Covid-ul? Focarul de infecție de la Astra s-a risipit! Rezultate de necrezut primite de jucătorii Astrei

Au mai rămas patru cazuri de coronavirus la echipa din Liga 1

Potrivit GSP, numai 4 dintre cei 16 fotbaliști de la echipa de seniori a giurgiuvenilor au mai primit un rezultat pozitiv! Unul dintre ei a avut virusul și în vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Au mai rămas patru cazuri de Covid-19 la Astra

Inițial, la Astra au fost depistate 27 de persoane cu coronavirus. Testarea s-a făcut la o clinică din București. Surprinși de rezultatele primite, conducătorii clubului au schimbat orașul și au făcut testele pentru coronavirus la Ploiești. Medicii de acolo i-au făcut să răsufle ușurați.

Pentru a se asigura că pot reveni la antrenamente, jucătorii ultimei clasate din Liga 1 vor mai fi testați o dată în Ploiești. 

Jucătorii Astrei s-au izolat în camerele de hotel

Bogdan Mara a anunțat încă de ieri că nu îşi explică ce se întâmpla la Astra. Directorul sportiv al giurgiuvenilor a dezvăluit că jucătorii s-au temut pentru sănătatea lor şi că au intrat în izolare în camerele de hotel.

"Dacă toate testele pe care le-am făcut din nou sunt negative, atunci cine face aceste testări îşi bate joc de oameni. Nu ştiu ce au mai făcut cei de la CFR Cluj cu acea clinică, când au fost 12 jucători testaţi pozitiv şi nu avea coronavirus.

Reclamă
Reclamă

Toţi jucătorii noştri sunt speriaţi, au plecat de acasă ca să nu stea alături de familie. Unii au plecat de acasă, şi-au luat cameră la hotel, au copii mici acasă. Asta nu e joacă! Niciun jucător nu este internat. Cei din conducere mi-au spus că nu au simptome.

Cel mai ciudat e la Dima, care a avut Covid, a făcut testul pentru anticorpi și i-a ieșit că are anticorpi. Acum a ieșit din nou pozitiv! Poate fi un test contaminat, de-aia am preferat să schimbăm clinica", a declarat, vineri, Bogdan Mara la Digi Sport.

Astra trebuia să joace cu Dinamo, dar meciul a fost amânat de LPF. A fost reprogramat pentru data de 14 noiembrie.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:06

Joao Paulo a înscris primul gol pentru FCSB! Execuţie de senzaţie a jucătorului de naţională

22:05

Mirel Rădoi i-a dat credit, dar Târnovanu a făcut cadou două goluri pentru Farul!

21:38

LIVE TEXTFarul Constanța – FCSB 2-3. Târnovanu o comite iar la Ovidiu!

21:31

VideoNaţionala nevăzătorilor, victorie de senzaţie cu Grecia într-un meci de pregătire pentru European

21:11

Sezon încheiat pentru David Miculescu? Preferatul lui Gigi Becali s-a accidentat după 18 minute în meciul cu Farul

21:02

O echipă din play-out nu a primit licenţa pentru Liga 1!

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 5 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 6 Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract
Citește și