Închide meniul

Unul dintre liderii Generaţiei de Aur l-a dat de gol pe Dennis Man în Italia: "Vine dintr-un campionat slab". Ce îi lipseşte atacantului de 13 milioane de euro

Antena Sport Publicat: 28 ianuarie 2021, 16:47

Unul dintre liderii Generaţiei de Aur l-a dat de gol pe Dennis Man în Italia: "Vine dintr-un campionat slab". Ce îi lipseşte atacantului de 13 milioane de euro

Dennis Man a fost lăudat de Ioan Ovidiu Sabău în Italia, dar a primit şi critici de la fostul internaţional

Fostul fotbalist al echipei naţionale, Ioan Ovidiu Sabău, a jucat la Brescia, iar jurnaliştii din Italia i-au cerut părerea după transferul lui Dennis Man la Parma.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ioan Ovidiu Sabău, despre Dennis Man: "Îi lipseşte, după părerea mea, forţa fizică şi puţină răutate"

Sabău l-a lăudat pe Man, dar nu s-a ferit să îi evidenţieze şi minusurile. Fostul internaţional nu crede că Parma este echipa potrivită pentru fotbalistul de 22 de ani.

"E un băiat foarte serios. Ca jucător, evoluează în bandă, e stângaci, scoate adversrii din joc şi e foarte abil din punct de vedere tehnic. Poate că îi lipseşte, după părerea mea, forţa fizică şi puţină răutate, acea determinare de a lupta corp la corp cu adversarul.

Sper că va merge totul bine pentru el. Nu ştiu însă dacă poate decide el meciurile. Poate avea nevoie de o echipă cu o poziţie (n.r. în clasament) mai liniştită, unde să poată creşte. Există riscul să fie presiuni asupra lui şi nu ştiu dacă le poate gestiona bine. 

E unul dintre cei mai talentaţi din România. Vine însă dintr-un campionat care a scăzut mult şi e dificil de spus acum care e adevărata lui valoare. E altceva să joci într-un campionat puternic", a spus Sabău pentru Tutto Mercato Web.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:43

EXCLUSIVDenis Alibec sună adunarea înaintea meciului cu Austria! Obiectivul tricolorilor : “Vom da totul”

23:33

Vasile Miriuţă a găsit vinovaţii pentru retrogradarea echipei sale! Şi-a anunţat plecarea: “E greşeala lor”

23:30

Ianis Zicu nu şi-a putut stăpâni lacrimile după ce Metaloglobus a promovat: “Niciodată nu m-am bucurat aşa”

23:20

Mihai Bordeianu a izbucnit lacrimi! Fostul campion al României s-ar putea retrage: “Să ne uităm în oglindă”

22:48

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 3 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română 6 Nota pe care a primit-o Istvan Kovacs în L`Equipe! 10 pentru Doue şi Luis Enrique, după PSG – Inter 5-0
Citește și