Închide meniul

Gică Hagi a criticat arbitrajul, după UTA – Farul 0-0. “Dacă nici ăla nu e penalty, ne lăsăm!” Ce a spus despre accidentarea horror a lui Dănuleasa

Publicat: 18 iulie 2021, 20:58 / Actualizat: 19 iulie 2021, 0:00

Comentarii
Gică Hagi a criticat arbitrajul, după UTA – Farul 0-0. Dacă nici ăla nu e penalty, ne lăsăm! Ce a spus despre accidentarea horror a lui Dănuleasa

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Gică Hagi consideră că echipa sa a fost dezavantajată de arbitrajul lui Marcel Bârsan în meciul de la Arad. “Mai bine tac. În prima repriză a fost penalty clar la Larie! Dacă nici ăla nu e penalty, ne lăsăm!”, a declarat Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gică Hagi, un car de nervi după UTA – Farul Constanţa 0-0

Oaspeţii au terminat în nouă jucători. Dussaut a fost eliminat în minutul 70, iar Dănuleasa s-a accidentat grav în minutul 77, după ce Hagi făcuse toate schimbările.

“Aşa cum s-a dus meciul, i-am felicitat. Efort fantastic. Câteodată mai trebuie să şi lupţi. Trebuia să ţinem mai mult de minge. Dacă rămâneam în 11, aveam şi noi şansa noastră”, crede antrenorul Farului.

Hagi a declarat că Dănuleasa, fotbalistul care a rămas inconştient pe gazon, este în afara oricăui pericol. “E ok. M-am speriat, absolut! A avut ghinion săracul”, a spus Hagi.

Ce a spus Hagi despre palmaresul Farului

Hagi a lăudat valoarea jucătorilor săi şi a spus că Farul va fi şi mai puternică după revenirea tokyotricolorilor care reprezintă România la Jocurile Olimpice. “Bine că s-a terminat aşa. La fiecare meci trebuie să creştem, nicio echipă nu e la potenţial maxim”, a considerat Hagi.

Reclamă
Reclamă

El s-a referit şi la fuziunea care nu ar fi fost posibilă din punct de vedere legal între Viitorul şi echipa fanion a Constanţei.

“Nu e fuziune, ne-am unit! Unde toată lumea se desparte, noi ne-am unit la Constanţa! O singură iubire la Constanţa. Avem brand palmares, sunt ale noastre. Şi avem cea mai bună Academie”, a mai spus Hagi la Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 2 feb.
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat!
23:20 2 feb.
FC Botoşani nu mai bate de şase meciuri. Valeriu Iftime: “Lucrurile sunt grave!”
22:42 2 feb.
Sorana Cîrstea, victorie la pas în primul tur la Transylvania Open! Rezultatele zilei de la Cluj-Napoca
22:22 2 feb.
Bucuros de remiza Botoşaniului, Gigi Becali a făcut calcule de play-off: “Termin pe cinci”
22:12 2 feb.
Gigi Becali nu a stat pe gânduri! Decizia luată în privința lui Issouf Macalou de la U Cluj
22:10 2 feb.
De ce Joao Paulo nu poate juca pentru FCSB. Gigi Becali: “Trebuie să intervin ca parlamentar”
1 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României 5 Transfer la Universitarea Craiova. Cu ce jucător s-a înţeles Mihai Rotaru 6 Şi-a pierdut câteva degete şi a fost luat la bătaie, după haosul creat la meciul lui Inter, sub privirile lui Cristi Chivu
Citește și