Borcea îi vede pe băieții lui Cosmin Contra favoriți în duelul cu rivalii pregătiți de Toni Petrea. El nu s-a ferit să ofere un scor pentru Clasicul României și consideră că Dinamo va învinge cu scorul de 3-1.
Mai mult, fostul acţionar este curios să vadă dacă jucătorii aduși în ”Ștefan cel Mare” se vor ridica la înălțimea momentului și vor reuși o victorie în fața FCSB-ului
”Batem cu 3-1. Va fi seara lui Dinamo, care își va impune autoritatea pe teren. Chiar dacă ambele echipe suferă, «câinii» vor mușca din adversari. Sunt curios să îi văd la treabă pe jucătorii aduși de Contra”, a declarat Cristi Borcea, conform GSP.
Suporterii sunt și ei gata de derby-ul României
Atât suporterii lui Dinamo cât și cei de la FCSB au anunțat înaintea partidei că vor merge la bazele sportive ale celor două echipe pentru a-și încuraja favoriții înainte de fluierul de start.
Totuși, ambele galerii au cerut respectarea normelor de siguranță necesare în urma pandemiei de coronavirus.
- FCSB-Dinamo 21:00, LiveText pe AS.ro
- Cristi Borcea crede în victoria ”câinilor”
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Kevin De Bruyne, record absolut în istoria naționalei Belgiei! Ce s-a întâmplat în meciul cu Noua Zeelandă
- Joao Paulo, în extaz după ce Capul Verde a scris istorie la Mondial: “Multe emoţii”. Mesaj pentru fanii FCSB
- Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate
- Elias Charalambous, acord pentru transferul jucătorului de la FCSB! Cine ajunge sub comanda cipriotului
- Universitatea Craiova, lovitură de proporții pe piața transferurilor! Atacantul de 1,5 milioane de euro adus de Rotaru
































