Valerică Găman a semnat cu Universitatea Craiova. Lovitură pe piaţa transferurilor pentru echipa lui Rotaru

Mihai Ispas Publicat: 23 iunie 2021, 13:45

Comentarii
Valerică Găman a semnat cu Universitatea Craiova. Lovitură pe piaţa transferurilor pentru echipa lui Rotaru

Valerică Găman, aici în tricoul Astrei, a semnat cu Universitatea Craiova

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Valerică Găman a semnat un contract cu Universitatatea Craiova. Oltenii au făcut anunţul pe contul de Facebook.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valerică Găman a semnat cu Universitatatea Craiova

„Va ajunge în cursul zilei de astăzi în cantonamentul din Austria. Mult succes în tricoul alb-albastru”, se arată în comunicatul oltenilor.

„Bine ai venit, leule!”, „Înapoi de unde ai început” şi „Cu ăsta ne-am scos” au fost câteva dintre mesajele transmise de fani.

Valerică Găman, campion în Liga 1 cu Astra

În vârstă de 32 de ani, Găman are 14 meciuri în echipa naţională, ultima prezenţă datând din 2017.

Reclamă
Reclamă

El a mai jucat la ganzii din Liga 1, Dinamo şi FCSB, dar cele mai importante performanţe le-a avut cu Astra, cu care a câştigat titlul.

Cu echipa din Giurgiu a retrogradat însă sezonul trecut în Liga a 2-a. Găman a anunţat că nu va mai rămâne la Astra.

În afara ţării, el a jucat în Turcia, la Karabukspor, şi în Arabia Saudită, la Al Shabab.

Reclamă

Eugen Neagoe: „Mi-aș fi dorit ca la Craiova să existe o echipă foarte puternică”

Eugen Neagoe îşi doreşte ca oltenii să aibă din nou o echipă campioană. Are însă regretul că CSU şi FCU vor fi rivale.

”Mi-aș fi dorit ca la Craiova să existe o echipă foarte puternică, astfel ca toți oamenii din Oltenia să iubească acea echipă. În acest moment, sunt două echipe. Suporterii sunt împărțiți.

Nici nu vreau să mă gândesc ce o să fie la jocul dintre cele două echipe. S-a ajuns ca oamenii din Craiova să se urască unii cu alții, când putea fi foarte simplu o singură echipă și să se bată cu restul formațiilor din România”, a declarat Eugen Neagoe la AS.ro LIVE.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:53

Dennis Man poate reveni în Serie A, după ce a luat titlul în Olanda! Echipa care îl vrea pe jucătorul naţionalei

10:31

Echipa care a stabilit un record uriaş: 109 meciuri consecutive fără înfrângere în campionat! Când a pierdut ultima partidă

10:17

Mbappe vrea să scrie istorie pe stadionul pe care n-a marcat încă! A fost implicat într-o controversă în acel loc

9:39

Alex Dobre, ironizat după gesturile controversate făcute la Ploieşti: „Dansul Călușarilor”

9:27

FotoScene halucinante! Meciul a fost întrerupt după ce fanii au invadat terenul, iar poliţiştii au intrat cu caii pe gazon

9:14

Începe noul sezon din Serie A! Ce cotă are Interul lui Cristi Chivu la câştigarea titlului

1 Veste tragică despre Ion Crăciunescu. Mitică Dragomir: „Păcat!” Ce s-a aflat acum despre boala care l-a lovit 2 Semnează cu FCSB! Gigi Becali a anunţat mutarea: „E fotbalist” 3 UPDATEPrimul jucător pe care Mihai Rotaru îl transferă. Meciul cu Ararat este ultimul pentru vedeta Craiovei 4 Transfer uriaș pentru un jucător de națională: a venit oferta de 25 de milioane de euro din Premier League! 5 Anunț teribil înainte de CFR – FCSB: „S-a operat! L-am pierdut pentru două luni!” 6 FotoCine este soția lui Gică Hagi și cu ce se ocupă, de fapt. Ce studii a făcut, puţini români ştiu: „Ea e patroana”
Citește și