Pentru moldoveni a fost a 5-a înfrângere în ultimele 6 partide din campionat. Au ajuns astfel pe locul 10, dar mai pot coborî în clasament până la finalul etapei.
Valeriu Iftime, dezamăgit crunt după înfrângerea cu FCSB
"Înainte nu eram atât de evident cu fotbalul, e o greșeală că am apărut insistent ca un mare producător de spectacol sportiv. După meciul de aseară, sunt atât de trist încât nici la Sfânta Liturghie nu mi-am revenit. Când ești bun, și ambițiile sunt mai mari. Aseară ne-a bătut o echipă bună, dar nu atât de bună pe cât o arată scorul.
Nici dacă beam două săptămâni și mâncam carne de porc nu mă gândeam că mă bate acasă Chindia și UTA. În 'satul' meu, mă gândeam că sunt fruntaș, la 'oraș', nu, că acolo e greu. Vânzările mele sunt făcute ca să construim clubul. Dugandzic pleca liber în iarnă, nu au fost transferuri haotice. Am o filozofie, o strategie, eu nu iau nimic din asta, din contră, aduc bani de acasă", a declarat Valeriu Iftime la Digi Sport.
Patronul lui FC Botoşani a asigurat că nu ia în calcul schimbarea antrenorului. "Am răbdare, Marius Croitoru este un antrenor foarte bun", a fost mesajul pe care l-a transmis Iftime.
- FCSB - FC Botoşani 4-1
- Reacţia patronului moldovenilor după un nou eşec
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Cristi Chivu dă lovitura! Românul, la un pas de a semna contractul de 4 milioane de euro
- Bogdan Racovițan, salariu de un milion de euro pe an! Cine a pus ochii pe stoperul român
- „Până luni avem antrenor!” CFR Cluj așteaptă răspunsul lui Edi Iordănescu! Anunțul lui Cadu
- Antonio Conte, OUT de la Napoli. Cine îi va lua locul
- Gata! Primul jucător care semnează cu FCSB. Anunțul lui Mihai Stoica: “Contract pe doi ani”

































