Este cunoscut faptul că și Gigi Becali a făcut o ofertă de 500.000 de euro pentru a-l transfera pe Denis Haruț la FCSB, refuzată însă de patronul moldovenilor.
Jucătorul celor de la Botoșani este originar din Timișoara și a debutat în primul eșalon al fotbalului românesc la doar 18 ani, într-o înfrângere categorică pe Arena Națională, chiar cu FCSB, scor 0-7.
Valeriu Iftime: ”Deocamdată, Haruț trebuie să meargă la turneul final și să joace bine!”
”Denis Haruț este la peste un milion de euro ca valoare. Am avut o ofertă de 1,3 milioane de euro, eu am cerut 1,5 milioane ca să-i verific. Oferta a fost din Italia, a venit și cineva din Olanda să întrebe de el…
Deocamdată trebuie să meargă la turneul final de tineret, să joace bine, dacă-i dă Mutu libertate și îi găsește locul în echipă va fi mult mai valoros. Gândiți-vă că joacă și fundaș lateral, și fundaș central, și mijlocaș central.
E un fotbalist polivalent. În plus, are o inteligență pe care o au puțini jucători tineri din fotbalul românesc”, a declarat Valeriu Iftime într-un interviu pentru ProSport.
Denis Haruț are o relație specială cu antrenorul său, Marius Croitoru
Marius Croitoru, antrenorul celor de la FC Botoșani, are în continuare parte de încrederea patronului, mai ales că el l-a sprijinit pe tânărul Haruț, jucător pe care l-a cunoscut la Timișoara.
”Marius Croitoru e un antrenor foarte bun. Pe mine mă cunoaște din perioada petrecută la Timișoara, știa ce calități am, a crezut în mine, mi-a dat foarte multă încredere și asta m-a propulsat să joc cât mai bine și să am și eu mai multă încredere în mine. Este antrenorul care mi-a dat cea mai multă încredere”, a explicat și Denis Haruț.
- Valeriu Iftime a refuzat 1.3 milioane de euro pentru Denis Haruț
- Jucătorul este dorit și de Gigi Becali la FCSB
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- Derby-ul Dinamo – FCSB s-ar putea disputa în afara Bucureştiului! Nicolescu şi Mihai Stoica au negociat: „Batem palma”
- Universitatea Craiova și-a aflat adversara din playoff-ul Europa League, dacă trece de KuPS
- Cosmin Olăroiu, debut de coşmar pe banca lui Al-Jazira! OUT din Liga Campionilor Asiei
- Adio, București! FCSB se mută din capitală, pentru meciurile de acasă: „Terenul e impecabil!”
- Darius Olaru, assist în returul „nebun” al echipei sale cu Bodo/Glimt! Nota românului

































