Denis Alibec a marcat ambele goluri în meciul câştigat de Kayserispor în faţa lui Başakşehir, pe 19 ianuarie. Atacantul român în vârstă de 30 de ani a părăsit însă terenul accidentat.
"Denis Alibec a terminat sezonul. Va trebui să aducem un marcator"
"Avem nevoie de întăriri la echipă, pentru că există o problemă cu omul de gol. Îmi pare rău să fiu cel care dă veşti proaste, dar Alibec, care care a înscris două goluri cu Başakşehir, a terminat acest sezon. Va trebui să aducem un marcator”, a spus Mustafa Tokgoz, purtătorul de cuvânt al echipei din Turcia, citat de kayseriekspres.
În urmă cu o săptămână, Alibec era zâmbitor într-o postare pe Instagram, în care anunţa că va reveni în curând. Clubul l-a contrazis şi atunci şi anunţa că absenţa va fi de şase săptămâni.
Denis Alibec va rata debutul echipei naţionale în preliminariile CM 2022
Alibec va rata restul meciurile din Super Lig, în care Dan Petrescu speră să evite retrogradarea, dar şi debutul echipei naţionale în preliminariile Cupei Mondiale din 2022. Mirel Rădoi se bazase pe el la ultimele meciuri ale României.
Şi celălalt om de bază din atacul naţionalei are probleme. George Puşcaş a fost operat, din cauza problemelor la muşchii inghinali. Puşcaş l-a liniştit însă pe selecţioner.
"Mi-au dat mesaj, m-au intrebat cum sunt doctorul şi Mister (n.r. Mirel Rădoi). Ţinem legătura mereu din pricina acestei probleme, ceea ce urmeaza sa fac, paşii pe care îi parcurg. În 2-3 saptamani, dacă toate sunt bine şi mă ajută Domnul să nu mai am nicio problemă. Suntem la sfârşitul lui ianuarie şi în februarie deja sper să încep să joc şi să fie bine", a spus Puşcaş, pentru AS.ro.
- Denis Alibec ratează tot sezonul
- Atacantul lui Kayserispor s-a accidentat pe 19 ianuarie
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare
- Charalambous: “Este o victorie imensă pentru club, pentru România”
- Gigi Becali a schimbat un fotbalist cu Feyenoord: “Jucam în şapte cu el”
- Gigi Becali a răbufnit, după ce l-a auzit pe Siyabonga Ngezana: “Să nu se întoarcă! Nu stă FCSB îl el”
- Gigi Becali, dezvăluire uluitoare despre Tavi Popescu: “Cineva îl învaţă să facă aşa ceva”






























