Ianis Hagi a trecut prin momente dificile în Scoţia, dar a beneficiat mereu de sprijinul antrenorului Steven Gerrard. Fotbalistul în vârstă de 22 de ani a strâns 26 de meciuri în actualul sezon al campionatului, în care a reuşit 5 goluri şi 9 pase decisive.
Ianis Hagi, dorit de Sevilla
Cel mai recent gol a venit în week-end-ul trecut. Ianis a marcat primul în Rangers-Dundeee 4-1, meciul care a adus calificarea matematică în Champions League după 10 ani.
Evoluţiile bune l-au adus pe Ianis Hagi în atenţia Sevillei, scrie publicaţia spaniolă fichaes.net.
”Chiar dacă nu a ajuns într-un campionat care poate fi considerat de top, fiul legendarului Gică Hagi face o treabă excelentă la Rangers, în Scoţia. Sevilla îl urmăreşte cu atenţie, dar nu este singurul mare club care vrea să-l transfere pe jucătorul de 22 de ani care creşte sub comanda marelui Steven Gerrard”, scrie sursa citată.
Ianis apare pe o listă de top, cu cinci jucători care au părinţi celebri în fotbal. Românul îi are alături pe Giovanni Reyna, de la Borussia Dortmund, pe Daniel Maldini, de la AC Milan, pe Timothy Weah, de la Lille, şi pe Marcus Thuram, de la Borussia Monchengladbach.
- Ianis Hagi are 22 de ani
- El are 5 goluri în acest sezon de campionat
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Nu sunt fan” Reacţia lui Marius Şumudică după ce Louis Munteanu a izbucnit în lacrimi!
- Istvan Kovacs va arbitra Liverpool – Real Madrid! Delegare “de lux” pentru cel mai bun arbitru român
- Lionel Messi a marcat golul 892 al carierei, dar Inter Miami a pierdut
- Basarab Panduru l-a făcut praf pe un jucător important al FCSB-ului: “L-aţi văzut unde a tras?”
- Verona – Inter LIVE SCORE (13:30). Cristi Chivu revine pe stadionul unde a fost la un pas de tragedie
































