Victor Angelescu, patronul giuleștenilor, a declarat că este șocat de ceea ce se întâmplă la echipa sa:
”Suntem șocați! Am înțeles că lui Hlistei i s-a descoperit în organism o substanță, dar nu știm despre ce este vorba. Mâine a fost convocat de urgență la ANAD, el și doctorul nostru.
În acest campionat nu a facut niciun control. E vorba de campionatul trecut. Vă dati seama ca suntem foarte speriați. Vom afla mâine mult mai multe lucruri”, a declarat Angelescu pentru ProSport.
Cătălin Hlistei, cel mai bun marcator al Rapidului
Cătălin Hlistei ar putea fi o pierdere foarte importantă pentru Rapid, deoarece este cel mai bun marcator al formației giuleștene, cu cinci goluri în cinci partide.
Hlistei a venit la Rapid de la Sportul Snagov, liber de contract. El mai are contract cu echipa alb-vișinie până în vara lui 2021.
- Rapid este pe locul trei în Liga 2
- Cătălin Hlistei, golgheterul echipei, a fost găsit dopat
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Daniel Pancu, dezvăluire şocantă! Cine a încercat să-i impună jucători în echipa de start: “Domnul r***t, el m-a sunat!”
- Daniel Pancu, atac furibund la Varga şi Mureşan: “Dacă m-aş apuca eu să vorbesc, ferească Dumnezeu!” E aproape de Rapid!
- Bayern Munchen a “demolat-o” pe Stuttgart și a câștigat Cupa Germaniei. Harry Kane, în istorie
- Zeljko Kopic, anunț despre viitorul său la Dinamo după meciul cu “U” Cluj: “Vom discuta”
- Cristiano Bergodi, deja cu gândul la viitorul sezon: “Suntem obosiţi”


































