VIDEO | Cătălin Cîrjan s-a descătuşat şi a făcut spectacol în tricoul puştilor lui Arsenal. Gol din "panenka" înscris de românul de 17 ani!

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 noiembrie 2020, 19:04

Profimediaimages

Cătălin Cîrjan a marcat din nou pentru Arsenal

• Românul le-a adus "tunarilor" victoria
  • Reuşită spectaculoasă a mijlocaşului lui Arsenal U21

Cîrjan a avut nevoie de numai 6 minute pentru a deschide scorul. Jucătorul care va împlini 18 ani pe 1 decembrie a profitat de o eroare a fundaşilor adverşi şi a trimis mingea în poartă.

Cătălin Cîrjan, un nou gol pentru Arsenal U21

Fotbalistul transferat de londonezi de la Viitorul Domneşti, din Liga 3, i-a luat prin surprindere pe adversari.

Gillingham a restabilit egalitatea după pauză, iar câştigătoarea s-a decis la lovituri de departajare. Din tabăra gazdelor, Samuel şi McKenzie au ratat de la punctul cu var. Penalty-ul care le-a adus victoria "tunarilor" a fost executat chiar de Cătălin Cîrjan. Acesta a punctat printr-un procedeu spectaculos. L-a învins pe Walsh cu o "panenka"! "Rece ca gheaţa", au reacţionat oficialii clubului pe contul de Twitter.

Cătălin Cîrjan a reuşit o capodoperă şi săptămâna trecută. A marcat de la mijlocul terenului în victoria lui Arsenal U23 cu Blackburn Rovers U23, scor 6-0. Execuţia a fost una memorabilă.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

0:05 Patru meciuri din Liga Campionilor Asiei se văd live în AntenaPLAY, miercuri! Cristiano Ronaldo luptă pentru un loc în sferturi 20
feb.
23:55
Inter – Atletico Madrid 1-0 și PSV – Borussia Dortmund 1-1. Istvan Kovacs a arbitrat duelul „de foc” de la Milano
20
feb.
23:54
„Am jucat în stilul Madridului!” Remarcaţii lui Mihai Stoica, după U Cluj – FCSB! Ce a spus despre „Racheta” Nana Antwi
20
feb.
23:41
Erling Haaland a ajuns la cifre incredibile în Premier League. Este al 2-lea om din istorie care a reușit o asemenea performanță
20
feb.
23:33
România – Anglia, LIVE VIDEO, în AntenaPLAY (06:00)! „Tricolorii” luptă pentru optimile Campionatelor Mondiale pe echipe
20
feb.
23:23
Alin Badea va fi invitatul lui Dan Pavel de la ora 10:30, la AS.ro LIVE. Va veni cu povești de senzație din lumea scrimei
20
feb.
23:14
Horaţiu Moldovan şi Istvan Kovacs s-au întâlnit înainte de Inter – Atletico Madrid! Reacţia de milioane a portarului
20
feb.
22:44
FotoFază controversată în Inter – Atletico Madrid, cu Istvan Kovacs la centru. I-a scos din minți pe italieni: „Arbitrul e plătit”
20
feb.
22:43
Dinamo, victorie la scor în European League! „Dulăii” nu au avut nicio emoţie în partida cu CSM Constanţa
20
feb.
22:21
Dinamo, pe „modelul” FCSB! A trimis doi jucători la vraciul Marijana, înaintea meciului cu CFR Cluj
Tottenham - Brentford 3-2. Drăgușin a intrat în minutul 88. Rațiu a fost titular în Atletico Madrid - Rayo 2-1
Premier League • 23 ian., 9:45
Radu Drăguşin, sfătuit să nu se lase doborât de loviturile din Anglia: „Se uitau la mine şi ziceau `uite-l şi pe românul asta`”
Jucătorii lui Rapid
Liga 1 • 23 dec., 18:18
Dinamo pregăteşte o mutare şoc în această iarnă! Un jucător de la Rapid este dorit de „câini”
Cătălin Cîrjan a făcut un anunț despre viitorul său după Petrolul - Rapid 0-0.
Liga 1 • 15 dec., 22:44
Cătălin Cîrjan, anunț despre viitorul său după Petrolul – Rapid 0-0. Ce a spus despre partida de la Ploiești