VIDEO | Claudiu Keşeru nu a fost convocat de Mirel Rădoi, dar a înscris cu Tottenham. Reuşită spectaculoasă în poarta echipei lui Mourinho

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 5 noiembrie 2020, 18:22

Claudiu Keşeru a marcat în meciul dintre Ludogorets şi Tottenham, din grupa J a Europa League. Atacantul român a înscris în minutul 50 al disputei din Bulgaria.

Claudiu Keşeru

Profimediaimages

Veteranul de 33 de ani a avut un spirit de anticipaţie ieşit din comun. A profitat de o execuţie ratată a unui coechipier şi a şutat, din voleu, fără şansă pentru Joe Hart.

Claudiu Keşeru i-a dat emoţii lui Jose Mourinho

Keşeru a punctat într-un moment în care Spurs conducea cu 2-0. Harry Kane şi Lucas Moura au colaborat la cele două reuşite ale englezilor.

VEZI VIDEO CU GOLURILE DIN LUDOGORETS – TOTTENHAM

Claudiu Keşeru nu mai marcase, pentru bulgari, din luna septembrie. A fost primul său gol, în Europa League, din 2020. Mirel Rădoi nu l-a mai convocat pentru meciurile cu Belarus, Norvegia şi Irlanda de Nord.

Lotul convocat de Mirel Rădoi pentru meciurile României din luna noiembrie

Portari: Ciprian Tătărușanu (AC Milan/Italia, 72/0), David Lazar (Astra Giurgiu, 0/0), Valentin Cojocaru (FC Viitorul, 0/0);

Fundași: Valentin Crețu (FCSB, 0/0), Vasile Mogoș (Chievo Verona/Italia, 1/0), Iulian Cristea (FCSB, 1/0), Mihai Bălașa (Universitatea Craiova, 8/0), Bogdan Țîru (Jagiellonia/Polonia, 2/0), Ionuț Nedelcearu (AEK Atena/Grecia, 11/0), Alin Toșca (Gaziantep F.K./Turcia, 21/0), Vlad Chiricheș (Sassuolo/Italia, 59/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 17/0), Mario Camora (CFR Cluj, 1/0);

Mijlocași: Răzvan Marin (Cagliari/Italia, 23/1), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 42/6), Alexandru Băluță (Akademia Puskas/Ungaria, 5/1), Erik Bicfalvi (FC Ural/Rusia, 4/0), Dan Nistor (Universitatea Craiova, 4/0), Alexandru Albu (UTA Arad, 0/0), Dennis Man (FCSB, 4/1), Florin Tănase (FCSB, 3/0);

Atacanți: George Pușcaș (Reading/Anglia, 19/7), Denis Alibec (Kayserispor/Turcia, 15/2).

Mihai Petre, la AS.ro LIVE

Gigi Becali s-a decis cum va arăta atacul FCSB
Fotbal intern • 9:42
Gigi Becali s-a decis cum va arăta atacul FCSB! A lămurit situația lui Claudiu Keșeru. Primul 11 pentru derby-ul cu CFR Cluj
Fotbal extern • 1:18
Final HALUCINANT în Leicester – Tottenham. În minutul 90+4, gazdele conduceau cu 2-1. Ce a urmat e ireal
Vlad Chiricheș și Răzvan Marin, duel în Cupa Italiei în Sassuolo - Cagliari.
Fotbal extern • 19 ian., 23:55
Atletico Madrid, OUT din Cupa Spaniei! Ionuț Radu și-a dat autogol în Inter – Empoli 3-2. PAOK – AEK 0-0. Rezultatele zilei sunt AICI
10:54 ”Ce sunt, animal?!” Alexandru Dobroiu, noi dezvăluiri din spatele gratiilor! A stat în cameră cu un triplu campion al României, condamnat definitiv pentru omor. ”Nu credeam că există așa ceva!” 9:46 Australian Open 2022 | Simona Halep, favorită la semifinale! A rămas cel mai bun cap de serie de pe sfertul ei! Trei favorite, OUT 9:42 EXCLUSIVGigi Becali s-a decis cum va arăta atacul FCSB! A lămurit situația lui Claudiu Keșeru. Primul 11 pentru derby-ul cu CFR Cluj 9:31 ”Mă așteptam să nu mă îmbrătișeze!” Ralf Rangnick i-a dat replica lui Cristiano Ronaldo, după ce superstarul lusitan și-a ieșit din minți: ”Vei înțelege când vei fi antrenor!” 9:02 Australian Open 2022 | Reacția Soranei Cîrstea după calificarea în turul 3. Ce spune de meciul de foc pentru optimile de la AO 8:55 Scandalul continuă! Novak Djokovic vrea să dea în judecată Guvernul Australiei. Liderul ATP cere dublul premiului de la Australian Open pentru ”rele tratamente” 8:53 AS.ro LIVE | Virgil Tudose a fost invitatul lui Cătălin Oprișan! Singurul Grand Master din România la table face dezvăluiri de senzaţie 8:23 Australian Open 2022 | Surprize uriașe la Melbourne! Simona Halep a scăpat de două adversare de top și are drum liber spre semifinale 7:59 Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea – Karolina Kucova 6-2, 6-4. „Sori” s-a calificat în turul 3, după o nouă victorie entuziasmantă. Adversară de top în runda următoare. Begu, eliminată 1:18 Final HALUCINANT în Leicester – Tottenham. În minutul 90+4, gazdele conduceau cu 2-1. Ce a urmat e ireal